Rozpoczęcie działalności gospodarczej po raz pierwszy i martwić się o niepowodzeniu? Daj swojemu nowemu przedsiębiorstwu najlepszą szansę na sukces z tymi najlepszymi poradami biznesowymi, najlepszymi radami, które zebrałem od innych przedsiębiorców i rozwinąłem z własnego doświadczenia z ponad 20 lat "bycia tam i robienia tego" jako osoba prowadząca małą firmę.

1) Bądź pasjonatem

Nie musisz kochać tego, o co chodzi w twoim biznesie (i pewnie nie powinieneś), ale musisz być z tego powodu podenerwowany. Masz zamiar poświęcić dużo czasu i energii na rozpoczęcie działalności i budowania go do udanego przedsiębiorstwa, więc to naprawdę ważne, że naprawdę głęboko cieszyć się tym, co robisz, czy to prowadzenie czarterów rybackich, tworzenie garncarstwa, czy udzielanie porad finansowych.

2) Zacznij, gdy jesteś nadal zatrudniony

Jak długo większość ludzi może żyć bez pieniędzy? Nie tak długo. I może minąć dużo czasu, zanim Twój nowy biznes rzeczywiście zacznie przynosić jakiekolwiek zyski. Zatrudnienie w trakcie rozpoczynania działalności oznacza pieniądze w kieszeni podczas procesu zakładania firmy.

3) Nie rób tego sam

Potrzebujesz systemu wsparcia podczas zakładania firmy (i później). Członek rodziny lub przyjaciel, który może odbić się od pomysłów i który będzie słuchać z sympatią do najnowszego kryzysu start-upu biznesu jest nieoceniona. Jeszcze lepiej, znajdź mentora lub, jeśli się kwalifikujesz, zgłoś się do programu zakładania firmy, takiego jak ten oferowany przez Futurpreneur Canada. Kiedy rozpoczynasz działalność gospodarczą, doświadczony doradca jest najlepszym systemem wsparcia ze wszystkich.

4) Ustawianie Klientów lub Klientów w kolejkach

Nie czekaj, aż oficjalnie rozpoczniesz swoją działalność, aby je uporządkować, bo bez nich Twój biznes nie przetrwa. Do sieci. Nawiążcie kontakty. Sprzedaj lub nawet rozdaj swoje produkty lub usługi. Nie możesz zacząć marketingu zbyt wcześnie.

5) Napisać biznesplan

Głównym powodem zrobienia biznesplanu w pierwszej kolejności, gdy myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej jest to, że może to pomóc uniknąć zatopienia czasu i pieniędzy na rozpoczęcie działalności, która nie powiedzie się.

6) Zrób swoje badania

Zrobisz wiele badań pisząc biznes plan, ale to dopiero początek. Kiedy zaczynasz biznes, musisz stać się ekspertem w swojej branży, produktów i usług, jeśli jeszcze nie jesteś. Dołączenie do branż pokrewnych lub stowarzyszeń zawodowych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej jest doskonałym pomysłem.

7) Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Z drugiej strony, tylko dlatego, że zakładasz firmę, nie oznacza, że musisz być ekspertem od wszystkiego. Jeśli nie jesteś księgowym lub księgowym, zatrudnij jednego (lub obu). Jeśli musisz napisać umowę, a nie jesteś prawnikiem, zatrudnij go. Będziesz tracił więcej czasu i ewentualnie pieniędzy, na dłuższą metę, starając się robić rzeczy samemu, do których nie masz kwalifikacji.

8) Upewnij się, że pieniądze są ustawione w kolejce

Oszczędzaj, jeśli musisz. Zwróć się do potencjalnych inwestorów i kredytodawców. Opracuj swój finansowy plan awaryjny. Nie oczekuj, że rozpoczniesz działalność gospodarczą, a następnie wejdziesz do banku i zdobędziesz pieniądze. Tradycyjni kredytodawcy nie lubią nowych pomysłów i nie lubią biznesów bez sprawdzonych osiągnięć.

9) Bądź profesjonalistą

Wszystko o Tobie i sposobie prowadzenia biznesu musi dać ludziom do zrozumienia, że jesteś profesjonalistą prowadzącym poważny biznes. Oznacza to otrzymanie wszelkich informacji, takich jak profesjonalne wizytówki, telefon służbowy i służbowy adres e-mail oraz traktowanie ludzi w profesjonalny, uprzejmy sposób.

10) Poprawić za pierwszym razem kwestie prawne i podatkowe

To jest znacznie trudniejsze i bardziej kosztowne, aby unsnarl bałagan po tym. Czy Twoja firma musi być zarejestrowana? Będziesz musiał naładować GST lub PST? Czy będziesz musiał mieć ubezpieczenie Workers' Compensation Insurance lub zajmować się podatkami od wynagrodzeń? W jaki sposób wybrana przez Państwa forma własności przedsiębiorstwa wpłynie na Państwa sytuację w zakresie podatku dochodowego? Dowiedz się jakie są Twoje obowiązki prawne i podatkowe zanim rozpoczniesz swoją działalność i będziesz mógł odpowiednio działać.

Postępowanie zgodnie z powyższymi wskazówkami biznesowymi sprawi, że rozpoczęcie nowego biznesu będzie zarówno łagodniejszym, mniej stresującym procesem, jak i przyczyni się do zapewnienia trwałości i rozwoju rozpoczynanego biznesu.