Trudno nie zgodzić się z tym, że to pierwsze wrażenie ma największą siłę oddziaływania. Nie oznacza to jednak, że nie możemy jej przedłużyć. Pomóc mogą nam w tym profesjonalne wizytówki. Aby określić je tym mianem niezbędny wydaje się dobry projekt, nie bez znaczenia wydaje się jednak również jego wykonanie, a w tym również użyty papier. O czym powinniśmy pamiętać?

Sama wizytówka to klasyk, choć jednak jest popularna od tak długiego czasu, nie wychodzi z mody. Dziś nadal trudno jest wyobrazić sobie spotkanie biznesowe, na którym nie doszłoby do jej wręczenia. Nie można jednak zapominać, że konkurencja jest duża. Osoba, która otrzyma naszą wizytówkę najprawdopodobniej oceni więc krytycznie nie tylko sam jej projekt, ale i papier, jaki został użyty do przygotowania tego niewielkiego dokumentu. Wybór papieru na wizytówki nie powinien być zatem przypadkowy.

Wizytówka wykonana na papierze kredowym

Papier kredowy charakteryzuje się tym, że jest powlekany zarówno drobną warstwą kleju, jak i pigmentu. Dzięki temu farba nie jest w tanie wsiąknąć zbyt głęboko, a to z kolei daje nam gwarancję zachowania świeżych barw. Papier kredowy nie jest przezroczysty, zwraca przy tym na siebie uwagę ze względu na elegancką fakturę. Jest przyjemny w dotyku, a wszystko to sprawia, że sprawdza się znakomicie właśnie jako podłoże dla wizytówek. Najczęściej wykorzystywana jest w tym celu kreda o gramaturze 350 g nie tylko bardzo efektowna, ale i wytrzymała. Nic nie stoi zresztą na przeszkodzie temu, aby wizytówki na papierze kredowym były dodatkowo uszlachetniane. W tym celu można wykorzystać choćby folię – matową albo błyszczącą. Jeśli zależy nam na tym, aby dodać wizytówką jeszcze więcej blasku, a jednocześnie uwypuklić te detale, które nam samym wydają się najważniejsze, dobrym pomysłem z pewnością okaże się pokrycie ich lakierem wybiórczym UV. Dzięki temu można uzyskać wizytówki nie tylko pełne blasku, ale również zapewniające efekt 3D.

Wizytówki na papierze ozdobnym

Gdy przyjrzymy się papierowi na wizytówki dekoracyjne, z pewnością będziemy musieli przyznać, że jest on imponujący. Zachwyca przecież nie tylko różnorodnością kolorów, ale również efektów oraz faktur. Możemy zatem zdecydować się między innymi na papier dekoracyjny barwiony w masie – znacznie bardziej efektowny niż biały papier z kolorowym nadrukiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie i temu, aby zdecydować się nie na jasny, ale na ciemny papier ozdobny, na którym zastosowany zostanie jasny nadruk. Pozwoli to na uzyskanie wyjątkowej wizytówki, innej niż te, które oferuje konkurencja. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też wydrukowanie wizytówki na tak zwanym papierze półprzezroczystym. Nic też nie stoi na przeszkodzie temu, aby miał on fakturę filcu.

A może wizytówki kaszerowane?

Papier multiloft to rozwiązanie nowe, cieszące się jednak ogromną popularnością. Tym, co go charakteryzuje w szczególny sposób jest potrójna moc i zamknięty w stylowym wnętrzu kolor. Wizytówki tego rodzaju składają się nie z jednej, ale z aż trzech warstw papieru, na uwagę zasługuje przy tym to, że ten wewnętrzny może mieć jeden z aż 13 kolorów.

Więcej informacji na https://lobos.promo/produkty/pokaz/wizytowki/