Czasami najtrudniejszą częścią założenia firmy jest wpadnięcie na pomysł na biznes. Czy powinieneś realizować swoją pasję? Czy lepiej byłoby wybrać biznes oparty na potencjale zysku? Może powinieneś wskoczyć na kolejną wielką sprawę?

Oto kilka rozważań, które pobudzą Twoją kreatywność i zainteresowanie, tak abyś mógł wybrać najlepszy pomysł na biznes dostosowany do Twoich celów.

Sytuacja i cele

Ważne jest, aby rozważyć swoją sytuację życiową, kiedy myślisz o pomysłach biznesowych. Najlepsze firmy na chwilę obecną mogą się różnić, jeśli uruchamiasz firmę, gdy jesteś w złej kondycji finansowej lub jest recesja.

Ważne jest również, aby rozważyć swoje cele. Chcesz zacząć pracę w niepełnym wymiarze godzin w szkole lub w pracy? Istnieje kilka firm, które dobrze pracują dla studentów lub osób pracujących na niepełny etat. Może jesteś na napięty budżet, i chcesz zrobić dodatkowy dochód księżycowe oświetlenie na boku. A może jesteś na emeryturze i chcesz elastyczny biznes, aby pomóc Ci pomóc przez lata emerytalne.

Być może chcesz, aby firma wspierała Twoje cele życiowe, takie jak podróże. Dziś, dzięki Internetowi, łatwiej niż kiedykolwiek jest stać się przedsiębiorcą stylu życia.

Zainteresowania i pasje

Jeśli masz zamiar stworzyć swoją własną karierę, dlaczego nie zacząć biznesu wokół czegoś, co lubisz? Jeśli pasjonuje Cię ochrona środowiska, istnieje wiele wspaniałych ekologicznych pomysłów biznesowych, takich jak sprzedaż produktów przyjaznych dla środowiska i ekologiczne usługi turystyczne.

Jeśli jesteś kreatywny, istnieje wiele sposobów na przekształcenie swoich talentów w dochód, w tym rzemieślnicze pomysły na biznes. Czy lubisz czytać? Istnieje kilka pomysłów biznesowych, które obejmują książki, w tym pisanie, edytowanie i blogowanie książek. A może lubisz zwierzęta - w takim przypadku istnieje wiele możliwości budowania biznesu wokół zwierząt domowych.

Zastanów się, czy chcesz zaryzykować zabawę z własnej pasji lub hobby, zamieniając ją w obowiązkową karierę. I pamiętaj, że według Bureau of Labor Statistics 20% firm ponosi porażkę w pierwszym roku i 50% w piątym.

Trendy i potrzeby

Wiele osób rozpoczyna działalność w oparciu o najnowsze trendy biznesowe lub wypełniając niewykorzystaną potrzebę na rynku. eBay rozpoczął trend rynku peer-to-peer, który doprowadził do powstania takich firm, jak Airbnb, Etsy i Uber. Możesz wykorzystać ten trend, by stworzyć swój własny rynek peer-to-peer, być może w dziedzinie wynajmu sprzętu do pielęgnacji trawników lub wynajmu szop.

Wiele wynalazków zrodziło się z konieczności, a niektóre usługi zostały stworzone, aby ułatwić życie. Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, "Byłoby miło, gdyby ktoś zrobił coś, co...," możesz mieć szansę na biznes, tworząc go samemu.

Pomysły na biznes w domu

Wiele osób rozpoczyna działalność, aby dać im elastyczność, aby być w domu z dziećmi lub opieki dla chorych lub starzejących się bliskich. Dobrą wiadomością jest to, że rozpoczęcie działalności gospodarczej w domu jest łatwiejsze i bardziej przystępne niż kiedykolwiek. Istnieje również niekończąca się lista pomysłów na biznes domowy, więc możesz znaleźć ten, który najlepiej pasuje do Twoich celów i zainteresowań. Istnieją pomysły na biznes domowy dla miłośników żywności, ogrodników i fotografów. Może uwielbiasz podróżować lub lub lubisz pomagać ludziom osiągnąć ich potencjał.

Jednym z najlepszych aspektów domowego biznesu jest możliwość przekształcenia hobby w dochód. Możesz nawet zamienić swój dom w wytwórcę pieniędzy, wynajmując pokój lub zaczynając od łóżka i śniadania.

Najbardziej zyskowne małe firmy

Wymienione powyżej pomysły biznesowe nie wymagają znaczącego kapitału początkowego ani dziesięcioletniego wykształcenia czy doświadczenia. Jednakże, jeśli jesteś wykształcony jako profesjonalista w dziedzinie wysoko wykwalifikowanej lub technicznej, lub jesteś przygotowany do zainwestowania czasu i pieniędzy potrzebnych do zostania profesjonalistą w dziedzinach takich jak medycyna, stomatologia lub księgowość, istnieją firmy, które mają doskonały potencjał zysku. Lekarze i dentyści są poszukiwani, a otwarcie własnej kliniki lub gabinetu może pozwolić Ci mieć większą kontrolę nad pracą w grupie medycznej. Inne możliwości zawodowe w zakresie przedsiębiorczości, które nie wymagają takiego wykształcenia jak medycyna czy stomatologia, obejmują księgowość, nieruchomości, usługi prawne i doradztwo.

Według Bureau of Labor Statistics, służby zdrowia i pomocy społecznej mają najwyższe wskaźniki przetrwania biznesu w czasie.

Tworzenie własnych pomysłów na biznes

Czy masz wyjątkowy, innowacyjny, nigdy wcześniej nie zrealizowany pomysł? Choć może to być ryzykowne, wielu przedsiębiorców odniosło sukces z nowymi pomysłami. Komputer osobisty, iPod, księgarnia internetowa i pet rock były jednocześnie oryginalnymi i innowacyjnymi pomysłami.

Jeśli chcesz zostać kolejnym innowacyjnym przedsiębiorcą, musisz być czujny na możliwości wokół siebie i mieć motywację, aby to zrobić.

Firmy franchisingowe

Franczyzy są dostępne w tradycyjnych placówkach murowanych lub w domu i stanowią powszechny wybór dla nowych firm, ponieważ są gotowe z produktem lub usługą, reputacją marki i wsparciem. W ten sposób można szybko osiągnąć sukces biznesowy i duże zyski - jeśli mądrze wybierzesz.

Kupując franczyzę możesz przyspieszyć swój start, upewnij się, że znasz plusy i minusy posiadania franczyzy i że rozumiesz, czego należy szukać w możliwości franczyzy.

Aby podjąć świadomą decyzję o tym, jaką franczyzę zacząć, przeczytaj przewodnik Federalnej Komisji Handlu dotyczący zakupu franczyzy, który obejmuje prawa regulujące franczyzę, daje pomoc w badaniu możliwości franczyzy i zawiera wskazówki, jak ocenić ujawnione informacje wymagane przez franczyzodawcę.

Zawężenie Twoich możliwości

Najlepszym pomysłem na biznes jest ten, który najlepiej pasuje do Ciebie, więc zastanów się, jak Twoja osobowość, zainteresowania i mocne strony odnoszą się do pomysłów, które realizujesz. To będzie Twoja kariera, więc zastanów się, czy jesteś gotów trzymać się go na długi dystans, aż do sukcesu.

Testowanie Twojego pomysłu na biznes

Kiedy już osiedlisz się na tym, co uważasz za odpowiedni biznes, przetestuj swój pomysł, zanim zmarnujesz czas i pieniądze na rozpoczęcie działalności. Zacznij od studium wykonalności, aby określić, czy istnieje rynek na to, co chcesz zrobić.

Bez względu na to, jaki biznes wybrałeś, przejrzenie skondensowanej wersji biznes planu jest doskonałym sposobem na przetestowanie Twojego pomysłu na biznes. Jeśli, na przykład, Twoim pomysłem było świadczenie usług komputerowych i odkryłeś, że w mieście, w którym jest mniej niż 50.000 osób, jest już osiem takich firm, to wiesz, że ten pomysł na biznes nie jest dobrym wyborem, chyba że znajdziesz sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Możesz również zabrać swój pomysł na jazdę próbną, aby sprawdzić, czy nie ma jakiegoś zainteresowania. Na przykład, jeśli Twoja firma obejmuje produkty, możesz spróbować sprzedać ich małą próbkę na eBay'u lub w innej alei, aby zobaczyć, jaka jest reakcja.

Kiedy już zdecydujesz się na swoją firmę, napisz kompletny biznesplan, ponieważ będzie to twój ostatni sprawdzian rentowności, zanim pójdziesz na całość, jak również twój przewodnik do sukcesu.