Potrzebujesz dobrych wieści? Wiosna nie została odwołana. Ogrodnictwo jest nadal dozwolone. I możesz zbliżyć się do swoich kwiatowych przyjaciół tak blisko, jak chcesz. Więc kiedy znajdziesz suchy, ciepły dzień, chwyć za czyste i naostrzone narzędzia ogrodowe i wyjdź na zewnątrz z naszą kwietniową listą rzeczy do zrobienia. Sprawdź również poradnik ogrodnika.

Posprzątać zimowe resztki

W moim ogrodzie tony wysuszonych, płynnych liści bursztynu, pałeczek i przypadkowej kaczki nadal wyścielają moje grządki ogrodowe. Moim pierwszym zadaniem będzie posprzątanie tego miejsca, aby wszelkie malutkie sadzonki mogły bezpiecznie kiełkować i usunięcie wszelkich kryjówek dla brzydkich ślimaków i ślimaków. Jeśli w ogrodzie znajdują się resztki liści i śmieci, teraz jest czas, aby je wyczyścić. Ponadto, w końcu należy przyciąć wszystkie suche łodygi bylin, które zostały pozostawione na zimę, aby mogły pojawić się świeże rośliny.

Idź na Patrol Szkodników

Mszyce, ślimaki i ślimaki chowają się i hibernują w koronach roślin i pod liśćmi, ale powoli wychowują swoje głodne głowy, by cieszyć się ogrodem (czytaj: spuśćcie spustoszenie). Naturalne podejście polega na tym, aby nie stosować paskudnych środków owadobójczych, które mogą zaszkodzić pomocnym pluskwom, lecz poczekać do nocy i udać się na polowanie na padlinożerców. Zbierz dzieci, latarkę, wiadro i idź na poszukiwania tych ukrywających się nocą robaków. Rozważ również dodanie roślin, które przyciągają pożyteczne owady, które zrobią niektóre z usuwania szkodników dla Ciebie. Dobrzy kandydaci: nagietek, krwawnik, koper, i kosmos.

Walka z chwastami

Nie ma nic lepszego niż wilgoć i słońce, które budzą chwasty. Zanim rozsiewacze te trafią na nasiona, należy je pilnie usunąć, wyciągając je (korzeń i wszystkie), wylewając na nie ocet lub używając chwastownika. Nigdy nie używaj toksycznych chemicznych środków chwastobójczych, takich jak Roundup; zamiast tego, chwast wcześnie, często chwasty, używać mulcz, lub wypychać chwasty z osłonami ziemi lub innych roślin rozsiewających.

Doładuj swoją glebę

Pamiętaj, że Twoja gleba potrzebuje również składników odżywczych, więc teraz jest czas na dodanie dużej ilości dobrze zgniłego obornika lub kompostu organicznego. Ten krytyczny krok poprawia strukturę gleby, odżywia niezbędne mikroorganizmy w glebie i sprzyja korzystnej aktywności owadów.

Maciora Nasiona Miłości

Po przejściu niebezpieczeństwa mrozu, przesadzić wszelkie nasiona, które mogły być rozpoczęte w pomieszczeniach i wysiewać nasiona na zewnątrz dla innych. Niektóre kwiaty są dość łatwe do rozpoczęcia od nasion i również zaoszczędzić pieniądze. Pomyśl o cynii, jeżozwierzu, alyssum i nagietku. A jeśli nasiona nie są dla Ciebie, oczywiście możesz kupić start szkółkarski. Dobry wybór to szpinak, marchew, rzodkiewka i sałata. Oh, i na pewno nie zapomnij o sadzeniu ziół, aby wzbogacić swoją kuchnię i jagód na szybkie, zdrowe przekąski.

Dbaj o drzewa

Drzewa również potrzebują miłości, dlatego należy dodać organiczną ściółkę w okręgu, który je otacza, ale nie dotykając pni, aby dać drzewom składniki odżywcze i pomóc im zachować wilgoć. Ponadto, należy przyciąć wszystkie martwe lub chore gałęzie, aby je oczyścić i pobudzić wzrost nowych roślin. Jest to również ostatnia dobra okazja, aby posadzić nowe drzewa bez narażania ich na upalne lato.