Płytki ceramiczne to popularny materiał wykończeniowy. Płytki są trwałe, solidne, łatwe do utrzymania w czystości i estetyczne. Do tego są uniwersalne, można wykorzystać je nie tylko w kuchni, ale także w łazience, pralni, salonie, przedpokoju, na tarasie, balkonie, na wewnętrznych i zewnętrznych schodach. Popularność płytek wynika z ich wielu zalet. Zobaczmy dlaczego wybieramy je tak chętnie.

Zalety płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne to bardzo trwały materiał wykończeniowy. Oczywiście powierzchnia wykończona płytkami zachowa swoje walory na długie lata pod warunkiem, że płytki zostaną dobrze dobrane pod kątem przeznaczenia pomieszczenia, w którym będą montowane. Ważne jest także wybranie odpowiedniej zaprawy klejowej. Na zakupach pamiętajmy więc, że płytki podłogowe do łazienki powinny być antypoślizgowe, a do szczególnie często użytkowanych pomieszczeń (na przykład do przedpokoju) odporne na ścieranie.

Szeroki wybór płytek

Obecnie w sprzedaży znajdują się płytki w ogromnej ilości wzorów i kolorów. Do wyboru są także płytki w różnych rozmiarach. W ofercie producentów coraz częściej pojawiają się także płytki inspirowane naturą. Takie kolekcje ma między innymi znana od lat firma Opoczno. Podążając na najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz firma wprowadziła na rynek płytki bardzo udanie imitujące kolory ziemi i naturalne materiały: beton, kamień, drewno. Kolekcja płytek Opoczno Grand Concept z pewnością przypadnie do gustu osobom, które w aranżacji wnętrz stawiają na styl eko czy industrialny. Cała kolekcja składa się z trzech odmiennych linii: Grand Wood, Grand Stone i Grand Concrete. Płytki z linii Grand Wood imitują drewniane deski, świetnie zastąpią drewno w wilgotnych pomieszczeniach. Z kolei Grand Concrete imitują surowy beton. To świetne rozwiązanie do wnętrz w stylu industrialnym. Z imitujących kamień płytek Grand Stone można wykonać na przykład obudowę kominka.

Sprawdź szeroką ofertę płytek Opoczno Wood Concept na modnalazienka.pl >>

Płytki ceramiczne to popularny, łatwo dostępny materiał wykończeniowy dający mnóstwo możliwości.