Odkryj różne rodzaje grzejników tarasowych, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do wielkości i marki Twojego patio, dzięki czemu możesz nadal siedzieć i cieszyć się świeżym powietrzem nawet w pełnym rozkwicie zimy.

Ważne aspekty zakupu grzejników tarasowych

To nie jest łatwe wybierając grzejnik patio. W zeszłym roku dla naszej pierwszej masywnej imprezy domowej na wiosnę, potrzebowaliśmy grzejników tarasowych dla patio i namiotów podwórkowych. Kupiliśmy kwarcową tubę wolnostojącą (która jest naszą ulubioną), grzybowy model stołowy i dwa ogniska.

Jeśli chodzi o wybór grzejnika patio, musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Lokalizacja:  Przed wyborem idealnego grzejnika patio, pomaga wiedzieć, gdzie go umieścisz.
  • Kierunek ogrzewania:  Jak widać poniżej, różne grzejniki tarasowe będą emitować ciepło w różnym kierunku. Niektóre grzeją od góry w dół. Niektóre grzeją z boku na zewnątrz.
  • Ciepło z zewnątrz vs ciepło z dołu:  Większość restauracyjnych grzejników tarasowych, czyli to, z czym prawdopodobnie jesteś najbardziej zaznajomiony, ogrzewa w dół. Źródło ciepła znajduje się nad stołami i kieruje ciepło w dół. Chociaż działają one doskonale, możesz preferować opcję ogrzewania na zewnątrz, taką jak wolnostojący grzejnik rurowy, w którym ciepło jest emitowane na zewnątrz w zakresie 360°.
  • Właściwości:  Czy chcesz mieć źródło ogrzewania, które służy również jako stół? Czy chcesz mniejszy grzejnik, który można umieścić na stole? Czy zamontujesz grzejnik w swoim domu? A może wolisz duży wolnostojący styl, który będzie ogrzewał duży obszar? Gdy już wiesz, gdzie umieścisz swój grzejnik tarasowy, znacznie zawęzisz swoje opcje.
  • Źródło zasilania:  Źródłem ciepła większości grzejników tarasowych jest propan. Jednak niektórzy używają małych butli z propanem kempingowym, podczas gdy inni używają dużych zbiorników propanu, które są używane przez większość pełnowymiarowych grilli.

ogrzewacze ogrodowe

Jakich rodzajów paliwa/źródeł zasilania używają ogrzewacze ogrodowe ?

Ogrzewacze tarasowe mogą wykorzystywać różne rodzaje źródeł paliwa. Wiele z nich wymaga do działania benzyny lub propanu. Jednak niektóre mogą korzystać z energii elektrycznej, a inne są nawet zasilane energią słoneczną i akumulatorem. Należy pamiętać, że grzejnik tarasowy jest zaprojektowany tak, aby działał jak ogień. Więc, większość jednostek będzie korzystać z palącego się źródła paliwa, aby zapewnić ciepło.

Można również zakupić modele elektryczne i podłączyć je do zewnętrznego źródła zasilania w obszarze podwórka. Inną opcją jest ostrożne prowadzenie zewnętrznych przedłużaczy z domu do patio lub szopy. Możesz nawet użyć zewnętrznego generatora do zasilania elektrycznego grzejnika tarasowego. Słoneczne grzejniki tarasowe tworzą energię elektryczną z promieni słonecznych, a następnie wykorzystują zmagazynowaną energię w akumulatorze do obsługi urządzenia.

Czy ogrzewacze ogrodowe są bezpieczne do stosowania w pomieszczeniach?

Ogrzewacze tarasowe są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Chociaż można ich używać wewnątrz domu, prawdopodobnie należy rozważyć inną opcję ogrzewania w tym celu. Problem z ogrzewaczami tarasowymi polega na tym, że do ich zasilania używa się głównie paliw kopalnych. Spalanie benzyny lub propanu w zamkniętym środowisku to zła rzecz do zrobienia. Jest to pewny sposób na zatrucie wszystkich osób znajdujących się w domu tlenkiem węgla.

Tak więc, jeśli zdecydujesz się na użycie opartego na paliwie grzejnika tarasowego wewnątrz, będziesz musiał otworzyć wszystkie okna w swoim domu, aby uniknąć niebezpiecznych gazów. Nawet wtedy, nadal ryzykowałbyś dobre samopoczucie swojej rodziny. Możesz użyć elektrycznego lub słonecznego grzejnika tarasowego wewnątrz pomieszczeń. Należy pamiętać, że jednostka będzie musiała być monitorowana, ponieważ wydziela dużo ciepła. Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe, może to stanowić zagrożenie spalania. Ostatecznie, użyj grzejnika patio na zewnątrz.

Czy ogrzewacze ogrodowe są wodoodporne? Czy mogą być używane w deszczu?

Grzejniki tarasowe muszą być zaprojektowane tak, aby były odporne na działanie żywiołów. Jeśli tak nie jest, nie będą one skuteczne w użytkowaniu na zewnątrz. Grzejniki tarasowe niekoniecznie są wodoodporne, chyba że zostały tak zaprojektowane. Można je jednak tak skonstruować, aby były odporne na deszcz, śnieg i inne formy wilgoci na zewnątrz. Nawet rosa lub szron są innymi formami wody i mogą zrujnować urządzenie tarasowe, które nie może wytrzymać tych elementów. Nie zapominaj, że niektóre urządzenia grzewcze patio są dostarczane z pokryciami lub specjalnymi obudowami, które chronią przed nadmierną wilgocią.