Wiosną tego roku pojęcie domu nabierze nowego znaczenia. Eksperci twierdzą, że prawdopodobnie będziemy ograniczać się do naszych domów przez co najmniej kilka miesięcy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronaawirusa. Dla wielu z nas ta rzeczywistość dopiero zaczyna się zagłębiać. Nie wychodzimy do restauracji i barów, więc nasze jedzenie i picie będzie odbywać się w kuchni i salonie. Wielu z nas nie idzie do pracy, więc nasze biurka i stoły w jadalni stały się naszymi biurami.

Na początku możesz się martwić, że to tylko kwestia czasu, zanim oszalejesz. Ale w obliczu niepewności, proponuję, abyśmy poświęcili ten czas na upiększanie naszych przestrzeni życiowych i czerpanie przyjemności z domowego komfortu.

Prawdopodobnie warto zainwestować trochę czasu w reorganizację i przebudowę, aby jak najbardziej ułatwić sobie radę w ciągu najbliższych kilku miesięcy. A Kelly Wearstler - wielokrotnie nagradzana dekoratorka, projektantka produktów i właścicielka 50-osobowego studia - jest tutaj, aby pomóc.

W trakcie swojej dekadenckiej kariery Wearstler pracowała nad wieloma rodzajami przestrzeni, od biur zaprojektowanych z myślą o zwiększeniu wydajności pracowników po małe pokoje hotelowe, które maksymalizują przestrzeń. Ma wiele pomysłów na to, jak wprowadzić małe zmiany, które sprawią, że Twój dom będzie bardziej radosny i przytulny. A dobra wiadomość jest taka, że większość z nich jest albo bezpłatna, albo niedroga. "Dobry projekt ma zdolność do uczynienia kogoś szczęśliwszym", mówi. "Może podnieść poziom codziennego doświadczenia, a także sprawić, że poczujesz się bardziej wydajny, ponieważ będziesz bardziej energiczny i zorganizowany".

Oto niektóre z jej pomysłów, aby wypielęgnować swój dom teraz i cieszyć się korzyściami jeszcze długo po zakończeniu tego kryzysu.

PRZENIEŚĆ SWOJE MEBLE

Twoje meble mogą nie być zoptymalizowane przez długi czas w pomieszczeniach zamkniętych, więc teraz jest dobry czas, aby zastanowić się nad ich przeniesieniem. Nawet jeśli w ciągu dnia chodzisz na spacery, nadal możesz czuć się jak w domu, ponieważ nie spędzasz tyle czasu w innych miejscach publicznych, takich jak biuro, kawiarnie czy restauracje. Jedną z rad, jakie ma Wearstler, jest przesuwanie sof i innych miejsc siedzących tak, aby były skierowane w stronę okna. Pozwoli Ci to uzyskać jak najwięcej światła słonecznego w ciągu dnia i poczuć, że jesteś częścią świata poza domem. (Miło jest również otworzyć okno, aby uzyskać trochę świeżego powietrza).

Może to być również dobry moment, aby zastanowić się nad funkcją każdego mebla w domu. Jeżeli ty zauważasz fotel w salonie który no dostaje dużo używać, ty mogłeś myśleć o stawiać je w sypialni, więc ty możesz tworzyć spokojnego kącika czytać przed łóżkiem. Jeżeli ty znalazłeś że ty no często używasz lampę na twój kredensowym stole, być może ty możesz używać je dodawać ekstra światło jadalnia, dokąd ty spędzasz więcej czasu wpólnie jako rodzina.

FARBA, POTEM PRZEMALOWAĆ

Malowanie ścian to tani sposób na przekształcenie swojej przestrzeni, mówi Wearstler. Ty no potrzebujesz jakaś szczególnych umiejętności robić mię i ja może być zabawną, medytacyjną aktywnością podczas ten stresującego czasu. Możesz zamówić farbę i zaopatrzenie online. "Nigdy nie jesteś na stałe zaangażowany w kolor farby", mówi Wearstler. "Zawsze możesz po prostu pomalować go później."

Wearstler zaleca jasne, podnoszące na duchu kolory, które pomogą poprawić samopoczucie. Nie ograniczajcie się jednak do żółci i pomarańczy. Wybierz to, co sprawi, że będziesz najszczęśliwsza. Jeśli kochasz różowy, wybierz odcień, który sprawi Ci radość. Jeśli wolisz szarość lub inne przemysłowe odcienie, wybierz te kolory. Chodzi o to, aby stworzyć przestrzeń, w której będziesz czuć się komfortowo i spokojnie. "Nie musisz malować wszystkich ścian na ten sam kolor", mówi. "Możesz zablokować kolor lub stworzyć ścianę akcentującą, która różni się od innych ścian."

TWORZYĆ WIELE PRZESTRZENI ROBOCZYCH

Kiedy pracujesz w domu, nie czuj się zmuszony do przebywania w jednym miejscu. Jeśli masz szczęście, że masz w domu dedykowane biurko lub biuro, z pewnością poświęć trochę czasu, aby było ono jak najbardziej wygodne i zorganizowane, ponieważ prawdopodobnie będzie to Twoja baza domowa na dającą się przewidzieć przyszłość. Ale także, nie krępuj się wędrować po domu. Jednego dnia pracuj ze stołu w jadalni, a następnego z salonu. Jeśli masz werandę, balkon lub ogród, zastanów się nad ustawieniem stołu, fotela lub nawet koca piknikowego, aby móc od czasu do czasu pracować na zewnątrz. Chodzi o to, aby dać sobie trochę urozmaicenia.

PRZEMYŚLEĆ PONOWNIE MAŁE PRZESTRZENIE

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub małym domu, być może warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób wykorzystasz swoje nagrania z placu, aby zapewnić sobie jak najwięcej otwartej przestrzeni. "Przestrzeń to największy luksus", mówi. "Ale możesz tworzyć przestrzeń, lub iluzję przestrzeni, poprzez przenoszenie rzeczy."

Jeśli są tam kawałki mebli lub przedmiotów gospodarstwa domowego, których nie używasz i zabierasz przestrzeń, pomyśl o przeniesieniu ich z drogi. Ty mogłeś przechować one w strychu lub garażu, lub stawiać pod twój łóżkiem lub w twój szafie. Ten sam iść dla rzeczy na blatach i stołach próba czyścić niepotrzebnych rzeczy daleko więc ty czujesz jak tam jest więcej pusta przestrzeń.

I niezależnie od tego, jak duży jest twój dom, zawsze warto poświęcić trochę czasu na organizację. Spędzenie kilku godzin na sprzątaniu biurka, szuflad czy szafek może sprawić, że poczujesz kontrolę nad swoją sytuacją i będziesz bardziej energiczny. I choć sensowne jest wyrzucanie rzeczy, których nie używałeś od dłuższego czasu, zastanów się, w jaki sposób możesz ponownie użyć lub zmienić przeznaczenie rzeczy, które zaniedbałeś. Jeśli jesteś w domu z dzieckiem, stare zeszyty lub kolorowe papiery mogą być początkiem projektu rzemieślniczego. Jeśli od jakiegoś czasu nie korzystałeś ze swojego spiralizatora, teraz może to być dobry moment na ponowne rozbudzenie miłości do długich sznurków warzyw.

KUPUJ SOME ART

Jeśli Twój budżet na to pozwala, rozważ możliwość zainwestowania w nowe, piękne dzieło sztuki, niezależnie od tego, czy jest to obraz czy kolorowy dywan. W tym czasie niepokoju, pomyśl o inwestowaniu w sztukę, która jest kojąca i przynosi radość, ale także, że będziesz mógł cieszyć się długo po tym kryzysie jest koniec i życie wraca do normalności.

W obliczu zbliżającej się recesji, rzemieślnicy i artyści mogą cierpieć finansowo, więc jeśli planujesz kupić coś nowego, pomyśl o wsparciu niezależnych twórców i małych galerii.