Zamykanie naczynek to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się z widocznymi zmianami naczyniowymi i rumieniem na twarzy lub ciele. Pajączki pojawiające się na nogach nazywamy teleangiektazjami. Pomijając aspekty zdrowotne związane z ich powstawaniem, wiele osób decyduje się na ich usunięcie, ponieważ są jednocześnie istotnym problemem estetycznym. Dowiedz się, kiedy wykonać laserowe zamykanie naczynek.

Jak przebiega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, wykonywany przy pomocy lasera, który rozpoczyna się od przeprowadzenia konsultacji, analizy potencjalnych przeciwwskazań i ewentualnie - zastosowania znieczulenia. Emitowana wiązka światła pochłaniana jest przez erytrocyty. Dzięki temu dochodzi do podgrzania naczynka i jego trwałego zamknięcia bez uszkodzenia naskórka. Największą zaletą zabiegu jest to, że raz usunięte naczynko nie pojawi się ponownie w tym samym miejscu.

Jeśli szukasz sposobu na wyrównanie kolorytu skóry i usunięcie jej drobnych niedoskonałości, zdecyduj się na laserowe zamykanie naczynek. Lublin to świetne miejsce na wykonanie tego zabiegu, ponieważ znajduje się tam placówka Ars Medica, która się w tym specjalizuje. W gabinecie specjaliści przeprowadzą dokładną diagnozę problemu, sformułują odpowiednie zalecenia i usuną kłopotliwe naczynka. Zrobią również wszystko, by zabieg był całkowicie bezbolesny i komfortowy dla Pacjenta.

Kiedy zdecydować się na usunięcie naczynek?

Na usunięcie naczynek szczególnie warto zdecydować się wtedy, kiedy negatywnie wpływają one na naszą pewność siebie oraz wygląd. Wówczas zakrywanie ich podkładem lub kremami BB nie będzie konieczne. Dodatkową zaletą zabiegów przy użyciu lasera jest:

  • wygładzenie skóry i zmniejszenie zmarszczek,
  • zwężenie rozszerzonych porów,
  • zmniejszenie wydzielania sebum,
  • ograniczenie widoczności przebarwień czy plam posłonecznych.

Warto wiedzieć, że raz powstałe teleangiektazje nie znikną samoistnie. Chociaż można wyeliminować przyczynę ich powstawania, niemożliwe będzie pozbycie się naczynka w inny sposób niż zabiegiem laserowym. Decydują się na niego osoby, które mają problemy z naczynkami, seniorzy, a także cierpiący na malformacje włosowate.

Artykuł partnera