Bezpieczne foldery oraz dedykowane aplikacje na telefon sprawiają, że nasze zdjęcia mogą być nadal w pełni prywatne. Jak to zrobić? Nie jest to aż tak trudne.

Skala problemu

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że większość zdjęć w naszym telefonie zalicza się do tych, którymi z dumą możemy podzielić się z otoczeniem. Nie da się jednak zaprzeczyć, że znajdzie się także kilka takich, które uważamy za na tyle osobiste, że nikt poza nami nie powinien ich oglądać. Bardzo często jest tak z planowanymi prezentami dla bliskich nam osób, zrzutami ekranu z ogłoszeniami o pracę, a także z wieloma innymi zdjęciami. Warto więc mieć absolutną pewność, że zdjęcia te nie pojawią się, choćby przez naszą nieuwagę, na portalach społecznościowych, a także, że nie zobaczy ich osoba, która w danym momencie ma nasz telefon w ręku. Oczywiście, zdjęcia można ukrywać na co najmniej kilka sposobów. Warto poznać więc przynajmniej kilka znanych ze swojej skuteczności.

Ukrywanie zdjęć na telefonie Samsung

Osoby, które posiadają telefon Samsung z systemem Android nie są często nawet świadome tego, że posiadają również bezpieczny folder będący znakomitym sposobem na zachowanie prywatności zdjęć. Także inni producenci starają się wprowadzać podobne rozwiązania, czego znakomitym przykładem może być PrivateSpace w telefonach Huawei oraz Content Lock w modelach LG. Zawsze warto więc sprawdzić, czy i nasz telefon nie posiada tego rodzaju opcji umożliwiającej ochronę prywatności. Jeśli chcemy skorzystać z funkcji Secure Folder konieczne jest wejście w ustawienia, sekcję biometria i bezpieczeństwo, a następnie właśnie w Secure Folder. Tu pojawi się konieczność zaakceptowania warunków umowy oraz wprowadzenia danych charakterystycznych dla konta Samsung, aby możliwe stało się uruchomienie folderu.

Sprawdzone sposoby na ukrywanie zdjęć

Już po utworzeniu bezpiecznego folderu warto określić, jakie metody zabezpieczeń mają być używane po to, aby ograniczyć dostęp, potem zaś nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko przenieść do folderu te pliki, które szczególnie nas martwią. Można wskazać też aplikacje, które, jako jedyne, maja prawo do korzystania z zabezpieczonych w ten sposób zdjęć. Konkretne zdjęcia najlepiej jest dodawać korzystając z opcji dodaj pliki. Gdy wyświetli się już menu wystarczy przejść do opcji obrazy, a potem wskazać te zdjęcia, które mają znaleźć się w bezpiecznym pliku. Gdy wskażemy już wszystkie zdjęcia, konieczne jest zatwierdzenie wyboru. Możliwość ta znajduje się przeważnie w prawym górnym rogu. System może zadać pytanie, gdzie mają być przeniesione pliki. Przenoszenie jest zawsze bezpieczniejsze niż ich skopiowanie. Pozwoli to na zachowanie bezpieczeństwa zdjęć, a jednocześnie staną się one niewidoczne dla tych aplikacji i osób, które, w naszym przekonaniu, nie powinny ich widzieć. Aplikacja Secure Folder ma opcję Galeria, w każdej chwili możemy więc zapoznać się z ochronionymi przez siebie w ten sposób plikami. Rozwiązanie zostało opisane na przykładzie telefonu Samsung, warto jednak pamiętać, że w przypadku innych marek nie ma większych różnic.

https://abcsmartfon.pl/