Apple wypuściło na rynek iPhone'y z serii 12. 5G, najszybszy procesor dostępny na rynku, duże ekrany OLED, warstwa Ceramic Shield, która zwiększa odporność na upadki. Brzmi świetnie, prawda? Problem w tym, że gigant z Cupertino postanowił również zmniejszyć ilość zestawu, jaki klienci otrzymają przy zakupie nowego smartfona. Czego będzie w nim brakować i co powinieneś kupić? Oto, co musicie wiedzieć.

Użytkownicy Apple'a przyzwyczaili się, że zestawy akcesoriów dołączane do iPhone'ów są "bogate". Użytkownicy Apple przyzwyczaili się, że zestawy akcesoriów dołączane do iPhone'ów zawsze były "bogate". Firma dokonała zaskakującego wyboru. W pudełku z iPhone'em 12 nie znajdą się słuchawki czy ładowarka. W ten sposób będą sprzedawane starsze modele, takie jak iPhone 11 i iPhone XR. W pudełku znajdzie się natomiast kabel USB-C, który jest kompatybilny z urządzeniem.

Dlaczego Apple nie dołączyło ładowarki do nowych iPhone'ów?

Decyzja Apple o zmniejszeniu rozmiarów zestawów akcesoriów do iPhone'ów z ekologią jest uzasadniona. Opakowania produktów stały się mniejsze, co oznacza, że są łatwiejsze w transporcie i generują mniej CO2. Jest to jeden z elementów polityki neutralności klimatycznej firmy z Cupertino. Celem jest osiągnięcie jej do 2030 roku.

Apple oferuje także ładowarki w cenie odpowiednio 19 lub 29 dolarów. Jest to sposób na zwiększenie przychodów z transakcji pakietowych.

Co dalej, jeśli ładowarka nie jest w pudełku?

Choć nie dostaniesz ładowarki z nowym iPhone'em, będziesz jej potrzebować, by go naładować. Co należy zrobić? Istnieją dwie możliwości. Masz dwie opcje. Po pierwsze, możesz użyć starej ładowarki i podłączyć kabel do telefonu. Zapewniają one tylko 5 watów mocy ładowania, co jest 3x wolniejsze niż maksymalna prędkość, z jaką może ładować się iPhone.

Polecamy zainwestować w markowe, sprawdzone akcesoria do ładowania iPhone'a. Jak wybrać.

Banki energii do iPhone'ów

Powerbank to przenośna bateria, dzięki której szybko naładujesz swojego smartfona, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Urządzenie o mocy 18W powinno wspierać technologię Power Delivery dla iPhone'a 12. Równie ważna jest pojemność powerbanku. Możesz ją wybrać w zależności od swoich preferencji. Mniejszy model będzie wystarczający, jeśli na co dzień potrzebujesz "awaryjnego wsparcia". Większy powerbank lepiej sprawdzi się w podróży. Jest też niezbędny, jeśli musisz zasilić kilka smartfonów, np. całej rodziny.

Akcesoria do iPhone'a

Ładowarki bezprzewodowe

Podobnie jak poprzednicy, iPhone 12 oferuje możliwość ładowania bezprzewodowego. Technologia ta jest nieco wolniejsza niż ładowanie przewodowe, ale jest znacznie wygodniejsza. Taka ładowarka to świetna opcja dla Twojego nowego smartfona Apple.

Ładowarki klasyczne do iPhone'ów

Możesz również wybrać standardowe urządzenie ładujące, które jest kompatybilne z iPhone'em 12. Ładowarka, która wspiera technologię Power Delivery, pozwoli Ci naładować telefon do 80% w zaledwie 35-40 minut.

Jakie są inne akcesoria do iPhone'a 12?

Być może nie będziesz potrzebował ładowarki do swojego nowego iPhone'a. Gdy już zadbasz o szybkie i bezpieczne ładowanie iPhone'a w każdych warunkach pogodowych, czas pomyśleć o innych akcesoriach.

Możesz potrzebować:

  • Słuchawki nie są dołączone do zestawu. Warto zaznaczyć, że iPhone'y nie posiadają złącza minijack, więc sprawdzą się tylko słuchawki bezprzewodowe. Jak wybrać dobre słuchawki do iPhone'a? Sprawdź na https://apple-akcesorium.pl/sluchawki/vknt/jak-wybrac-dobre-sluchawki-do-iphonea.html
  • Etui - warto również zabezpieczyć swoje urządzenie przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Szkło ochronne na ekran - choć ochrona ekranu oferowana przez Apple jest bardzo mocna, to nie zabezpieczy przed wszystkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Można zastosować dodatkowe szkło, które ochroni ekran przed pęknięciem i przyjmie wszelkie możliwe uderzenia.

Zastanów się, jakie akcesoria mogą Ci się przydać i zamów je już teraz, czekając aż Twój nowy iPhone dotrze do Ciebie od Apple.