Przy tak wielu dostępnych stylach, funkcjach, jakości i opcjach technologicznych, wybór najlepszych urządzeń dla Twojej nowej lub przebudowanej kuchni może być przytłaczający, nawet jeśli pracujesz z projektantem lub profesjonalistą budowlanym. Tworzenie planu projektowego i prowadzenie świadomych badań urządzeń przed rozpoczęciem zakupów może zapewnić, że stworzysz stylową, funkcjonalną kuchnię dla swojej rodziny i stylu życia, pozostając jednocześnie na budżecie.

ZACZNIJ OD PLANU

Ocena Twoich potrzeb i celów dla Twojej nowej kuchni w kilku kluczowych obszarach pomoże Ci stworzyć realistyczną strategię zakupu urządzeń.

UKŁAD I BUDŻET

Niezależnie od tego, czy pracujesz z istniejącym układem kuchni, dla którego potrzebujesz urządzeń zastępczych, przebudowy, aby zmienić swój obecny projekt lub tworzenia kuchni marzeń w ramach nowego projektu budowlanego, układ Twojej kuchni dyktuje wiele o urządzeniach, które trzeba będzie kupić. Należy wziąć pod uwagę, jak używasz swojej kuchni i przepływu i ruchu wzory to tworzy z sąsiednich pomieszczeń, jak również wszelkie ograniczenia architektoniczne lub strukturalne. Spójrz na Wspólne Układy Kuchni dla wskazówek i spostrzeżeń na temat planowania przestrzeni - układ, który wybierzesz może albo zwiększyć lub ograniczyć rodzaje i rozmiary urządzeń, które mogą być zakwaterowane. I pamiętaj, że być może będziesz musiał iść na pewne kompromisy.

Budżet, który ustalisz dla swojej nowej kuchni, będzie miał duży wpływ na urządzenia, które wybierzesz, więc musi być realistyczny dla wielkości i zakresu Twojego projektu. A jak wybierzesz urządzenia, upewnij się, że Ty lub Twój profesjonalny handlowiec priorytetuje ten ustalony budżet i funkcję nad estetyką. Na przykład, urządzenia w stylu komercyjnym, które nie są prawidłowo proporcjonalne do układu kuchni może oferować wygląd, który chcesz, ale kończy się wymagając budżetu ograniczenia zmian strukturalnych, które nie przewidziałeś.

FUNKCJONALNOŚĆ I STYL ŻYCIA

Planując nową kuchnię, będziesz również chciał wziąć pod uwagę styl życia swojej rodziny i zaprojektować ją tak, jak żyjesz i bawisz się. Upewnij się, że robisz notatki nie tylko o tym, jak obecnie korzystasz ze swojej kuchni, ale także o tym, jak możesz chcieć korzystać z niej w przyszłości. Jeśli lubisz się bawić, rozważ dodanie specjalnych urządzeń, takich jak grzejna szuflada lub wytwornica lodu, lub zainstalowanie większego piekarnika o dużej pojemności. A zapracowane rodziny mogą chcieć dodać piec do szybkiego gotowania, aby zaoszczędzić czas. Przygotowanie wyczerpującej listy życzeń ułatwi dopasowanie do Twoich potrzeb i chce z funkcjami urządzeń, gdy zaczniesz robić zakupy.

Niezależnie od tego, czy jesteś sam, czy z profesjonalistą w dziedzinie wzornictwa, spróbuj odwiedzić detalistów lub salony wystawowe w celu zaprezentowania produktów - nie ma alternatywy dla rzeczywistego wykorzystania urządzeń w celu określenia, czy będą one dobrze pasować do Ciebie ergonomicznie lub do układu Twojej kuchni. Na przykład, w zależności od wielkości Twojej kuchni, możesz rozważyć zasięg lub piekarnik z większymi wyświetlaczami czasu i temperatury. Albo może się okazać, że niektóre pokrętła, przyciski i inne funkcje taktyczne oferują większą dostępność. Możesz zlokalizować sprzedawców za pośrednictwem stron internetowych producentów lub za pomocą funkcji Znajdź salon wystawowy. Jeśli nie znajdujesz się w pobliżu sprzedawcy, Twoja lista życzeń będzie nadal pomocna w zawężeniu wyszukiwania w oparciu o funkcje i specyfikacje na stronach internetowych producentów.

STYL I WYKOŃCZENIE

Po ustaleniu budżetu urządzenia i wymagań funkcjonalnych, można jeszcze bardziej zawęzić wybór, wybierając styl i wykończenia, które uzupełniają projekt kuchni. W dzisiejszych luksusowych kuchniach, stal szlachetna jest najbardziej popularną opcją wykończenia - oprócz tego, że jest trwała i wytrzymała, gładka powierzchnia stali szlachetnej jest również łatwa do czyszczenia. Innym luksusowym trendem jest integracja urządzeń z szafkami za pomocą niestandardowych paneli. Wiąże się to z posiadaniem paneli wykonanych na zamówienie przez producenta szafki zgodnie ze specyfikacją producenta.

Jedną z zalet urządzeń wyższej klasy jest to, że są one często zaprojektowane z klasycznymi liniami, które współgrają z różnymi stylami kuchni. W firmie Monogram oferujemy również dalsze rozróżnienie między produktami inspirowanymi kuchnią w stylu Professional a eleganckimi produktami w stylu europejskim.

Przy wyborze urządzeń, będziesz chciał również rozważyć, jak ich uchwyty, gałki, ekrany dotykowe lub oświetlenie dodać do ogólnego wyglądu chcesz. Jeśli zmagasz się z którymś z tych wyborów, spróbuj stworzyć tablicę nastrojową, która zintegruje wszystkie rozważane wykończenia, aby pomóc w wizualizacji tego, jak wszystkie one działają razem.

KUPUJ SMART

Przy zakupie urządzeń, wybrać sprzedawcę mądrze. Przedstawiciel handlowy, z którym pracujesz, powinien być zaznajomiony ze wszystkimi unikalnymi cechami produktów wielu marek, aby pomóc Ci w wyborze. Ponadto, sprzedawcy detaliczni mogą często pomóc w każdej skomplikowanej instalacji wymagań unikalnych dla Twojego projektu kuchni.

Również wiedza o tym, kiedy i gdzie kupić, może korzystnie wpłynąć na Twój budżet - na amerykańskim rynku detalicznym, na przykład, głębokie rabaty mogą być często udzielane w ramach sezonowych wyprzedaży i promocji zorientowanych na większe święta. A promocje i rabaty są często dostępne na stronach internetowych producentów, a lokalni dealerzy również oferują dodatkowe zniżki.