Śledzenie telefonu jest bardzo przydatne. Może to być również niebezpieczne. Pokażemy Ci, jak zlokalizować swój smartfon, jeśli telefon zostanie zgubiony lub jeśli musisz opiekować się dzieckiem.


Dlaczego warto śledzić telefon?

Śledzenie telefonu nie powinno być standardową usługą każdego producenta czy operatora. Ważne są względy prywatności, a także bezpieczeństwo użytkownika. Dokładna lokalizacja naszego telefonu może być wydobyta od operatorów komórkowych, ale tylko przy udziale odpowiednich służb, np. policji. Dowiedz się więcej na: http://lokalizo.pl

Istnieją wyjątki od tych zasad. Rodzice mogą za darmo śledzić telefony swoich dzieci, jeśli chcą mieć je na oku. Nie tylko dla rodziców, ale również dla seniorów. Darmowa opcja lokalizowania telefonu dostępna jest dla urządzeń z systemem Android. To powinno ułatwić zlokalizowanie zagubionego urządzenia. Jest kilka pułapek dla tych, którzy chcą za darmo namierzyć smartfona.

Jak znaleźć swój telefon za darmo - Uważaj na oszustów

Łatwo jest znaleźć strony internetowe, które pozwalają na bezpłatne namierzenie telefonu. Potrzebny jest tylko Twój numer telefonu i wiadomość. Nie należy ufać tym stronom. Zazwyczaj koszt takiej wiadomości to od kilkunastu do kilkudziesięciu, czasem nawet kilkuset złotych. Możesz zostać poproszony o wypełnienie dodatkowych formularzy lub zalogowanie się na jedno ze swoich kont w celu uzyskania dostępu do potencjalnie wrażliwych informacji.

Warto poszukać bardziej oficjalnych dróg. Uważaj na aplikacje, które twierdzą, że mogą śledzić Twój telefon po jego numerze. W większości przypadków pozwolą Ci one śledzić tylko telefon, którego aktualnie używasz. Zanim pobierzesz taką aplikację, upewnij się, że przeczytałeś komentarze i zweryfikowałeś producenta na stronach branżowych.

smartfon

Inicjatywa "Bezpieczna Rodzina" jest realizowana przez największych operatorów komórkowych. Orange, T-Mobile i Plus są częścią tej współpracy. Wystarczy pobrać aplikację Bezpieczna Rodzina i dodać osobę, którą chcemy śledzić za pomocą telefonu. Co ważne, użytkownik musi wyrazić zgodę na "śledzenie" numeru. Chroni to przed nielegalnym znalezieniem kogoś, ale rodzice, którzy chcą stworzyć lokalizację dla swojego dziecka, nie będą mieli problemów. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej: Piotr Sochan

Jak mogę śledzić mój telefon za darmo, jeśli został zgubiony?

Kiedy Twój telefon zaginie, jednym z najtrudniejszych zadań jest zmiana haseł i odłączenie wszystkich wrażliwych danych. Ważne jest, aby przed wykonaniem tych czynności sprawdzić, gdzie znajduje się telefon, o ile jest on zablokowany. Jest to łatwe w przypadku urządzeń z systemem Android.

Jak mogę śledzić mój telefon za darmo? Wejdź na stronę https://myaccount.google.com/find-your-phone. Trzeba będzie wybrać odpowiednie urządzenie. Telefon zapyta, czy na pewno chcemy to zrobić i wyśle powiadomienie na smartfona, na którego patrzymy. Ta opcja może zadziałać psychologicznie na złodzieja, bo da mu jasne dane o śledzonym smartfonie. Opcje dotyczące naszej zaginionej słuchawki znajdziemy na nowo otwartej stronie. Dzięki tej perspektywie będzie można zobaczyć, kiedy ostatnio telefon się logował. Z tej perspektywy można również włączyć dźwięk (jeśli sprzęt został zgubiony lub uszkodzony).

Jak bezpłatnie namierzyć swój telefon? Inne opcje

Zabezpieczenie utraconego urządzenia. Kolejne dwie opcje są trudniejsze. Możesz zabezpieczyć urządzenie. Oznacza to, że blokujesz urządzenie i wylogowujesz się z konta Google. Na ekranie pojawi się wtedy numer telefonu. W tym przypadku nadal będziesz mógł go zlokalizować.

Inną opcją jest usunięcie urządzenia. Usunie to wszystkie dane i uniemożliwi jego odnalezienie. Jest to dobra opcja, jeśli Twój smartfon zawiera poufne dane lub zdjęcia, których nie chcesz stracić. Chociaż nie jest to opcja, warto o tym wiedzieć.

Strona Google "Find My Device" pokaże Ci również mapę z ostatnim logowaniem, sieć i procentowy stan baterii. Więcej na: http://Lokalizo.pl