Wystarczy wziąć dowolną ładowarkę do telefonu i podłączyć ją do gniazdka. Ładowanie smartfona czy tabletu to nic trudnego. Jesteś w błędzie, jeśli tak myślisz. To nie jest takie proste. Aby chronić swój telefon i przedłużyć jego żywotność, należy pamiętać o kilku rzeczach. Będziemy zwracać uwagę na najczęstsze błędy w ładowaniu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo ładować telefon i przedłużyć życie swojego smartfona.

Zastosuj się do tych wskazówek, aby przedłużyć żywotność baterii swojego smartfona i zmniejszyć potrzebę ładowania go tak często. Nawet jeśli nie masz czasu, aby przestrzegać wszystkich wskazówek dotyczących ładowania baterii, możesz radykalnie przedłużyć żywotność telefonu, stosując się tylko do kilku z nich.

Kiedy powinieneś ładować swój telefon?

Najlepszy stan baterii to taki, w którym jest ona naładowana w granicach od 20% do 80%. Najlepiej jest ładować smartfon tylko wtedy, gdy pozostało w nim 20%-30%. Pozwoli to uniknąć przerw podczas ładowania. Optymalne naładowanie baterii można osiągnąć poprzez zatrzymanie procesu ładowania na poziomie 80%. Stosując odpowiednie zabezpieczenia i ograniczenia, wielu producentów zapobiega przeładowaniu i nadmiernemu rozładowaniu baterii smartfonów. Należy pamiętać, że krótkie ładowanie trwające krócej niż minutę może spowodować obciążenie baterii i zmniejszyć jej wydajność.

Ładowanie telefonu w nocy

Większość posiadaczy telefonów ładuje je co noc. Może to jednak spowodować uszkodzenie baterii! Nawet jeśli smartfon jest w pełni naładowany, poziom baterii spadnie o niewielki procent i proces ładowania rozpocznie się ponownie. Te "mini-ładowania", które mogą spowodować trwałe uszkodzenie baterii, nazywane są "miniładowaniami". Najlepiej jest wyłączyć telefon, jeśli nie chcesz, aby ładował się w nocy. Zapobiegnie to rozładowaniu baterii i mini-ładowaniu.

Co zrobić, jeśli smartfon działa jako budzik? Najlepiej naładować smartfon przed pójściem spać, a następnie odłączyć go, gdy bateria osiągnie 90%. Następnie należy włączyć tryb samolotowy. Tryb samolotowy wyłącza wiele funkcji i aplikacji, które działają "w tle" nawet wtedy, gdy nie używasz telefonu. Oznacza to, że bateria nie będzie się rozładowywać, a budzik nadal będzie działać.

Szybkie ładowanie

Odpowiednia ładowarka jest niezbędna do szybkiego ładowania. Łatwo jest określić, czy ładowarka lub kabel dostarczony przez producenta obsługuje szybkie ładowanie. Informacja ta znajduje się w instrukcji obsługi lub na produkcie. Jest ona wyrażona w amperach. Prawdopodobnie ładowarka została zaprojektowana do szybkiego ładowania z prędkością 2 amperów. Producenci piszą również o standardzie szybkiego ładowania na ładowarkach. Nie wszystkie telefony mogą korzystać z technologii szybkiego ładowania. Tylko te, które mają taką funkcję będą. Producenci stosują różne standardy ładowania, w tym SuperCharge 3.0, Quick Charge 4.0, Adaptive Quick Charge, FastCharge i Quick Charge 3.0. Technologie te oferują większą moc ładowania, ale tylko dla urządzeń, z którymi są przeznaczone. Jeśli chcesz, aby Twój telefon szybko się ładował, będziesz potrzebował odpowiedniego adaptera.

Czy długość i jakość kabla wpływa na parametry ładowania? Dowiedz się więcej na https://tentest.pl/czy-dlugosc-i-jakosc-kabla-wplywa-na-parametry-ladowania_asvq.a

Badania wykazały, że szybkie ładowanie jest mniej wydajne niż konwencjonalne ładowanie prądem o natężeniu 1 ampera pod względem wydajności baterii. Wydajność baterii może spaść nawet o 20% już po czterech miesiącach szybkiego ładowania. Jeśli masz czas, ładuj telefon za pomocą zwykłej ładowarki. Możesz również ładować telefon za pomocą portu USB komputera, gdy pracujesz lub oglądasz film. Dzięki temu podasz smartfonowi niższy prąd i naładujesz go delikatniej, co przedłuży jego żywotność.

Ładowanie iPhone'a

Jak ładować iPhone'a?

Aby naładować iPhone'a, wykonaj dokładnie te same kroki, co w przypadku innych telefonów. Te wskazówki dotyczą również telefonów Apple. Aby prawidłowo naładować iPhone'a, używaj ładowarek z certyfikatem Qi-Certified. Wszystkie modele można ładować za pomocą ładowarki lub podłączając bezpośrednio do komputera. Każdy model po iPhone 8 może być ładowany bezprzewodowo.

Ikona baterii znajduje się w prawym górnym rogu. Wskazuje poziom naładowania baterii lub stan ładowania. Na przykład bateria oznaczona błyskawicą oznacza, że się ładuje. Ładowanie może trwać dłużej, jeśli korzystasz z iPhone'a podczas ładowania lub synchronizacji. Jeśli bateria iPhone'a jest oznaczona czerwonym kolorem, oznacza to, że iPhone musi zostać naładowany i można go używać jeszcze przez około 10 minut. Ekran iPhone'a może pozostać czarny nawet przez 2 minuty, jeśli jest to pierwsze ładowanie lub jeśli wcześniej był już w pełni naładowany.

Wraz z aktualizacją iOS 13 producent dodał nową funkcję, która pomoże zmniejszyć tempo starzenia się baterii. Skraca ona czas, w którym bateria jest w pełni naładowana. Ta funkcja analizuje nawyki ładowania, aby określić, czy należy przestać ładować baterię powyżej 80%. Tę funkcję można włączyć w telefonie, wykonując poniższe kroki:

  • Przejdź do Ustawień
  • Kliknij na Baterię
  • Wybierz Stan baterii
  • Zoptymalizowane ładowanie - włączone