Projektor to podstawowy element wyposażenia nowoczesnych biur i instytucji. Pozwala on na wyświetlanie wykresów, prezentacji i innych materiałów multimedialnych na dużym ekranie, ułatwiając prowadzenie szkoleń czy spotkań oraz przekazywanie informacji. Opcji projektorów jest tak wiele, że trudno jest znaleźć ten właściwy dla siebie. Istnieje jednak kilka kluczowych cech i parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze projektora.

Trudno dziś wyobrazić sobie salę konferencyjną bez projektora multimedialnego. Dzieje się tak często dlatego, że urządzenie to postrzegane jest jako mało istotny element wyposażenia i niewiele czasu poświęca się na wybór odpowiedniego modelu. Jest to poważny błąd, gdyż wybierając najlepszy (np. To poważny błąd, gdyż projektor musi być dopasowany do aplikacji, sali czy specyfiki firmy.

Przewaga technologiczna

Przy wyborze projektora pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest technologia, w której wyświetlany jest obraz. Na rynku istnieją dwie główne opcje: technologia 3LCD, którą stosuje firma Epson w swoich produktach, oraz technologia single-chip DLP. Działają one na zasadniczo różnych zasadach. W tej pierwszej wszystkie kolory w obrazie są wyświetlane jednocześnie. Użytkownikom prezentowany jest obraz w takiej właśnie formie. W DLP mamy do czynienia z oszukiwaniem wzroku. Kolory są prezentowane naprzemiennie, aby mózg mógł rozpoznać obraz jako spójny.

Pomijając tę teorię, należy pamiętać, że technologia 3LCD firmy Epson gwarantuje jasny, wyraźny obraz o najwyższej jakości niezależnie od warunków oświetleniowych (czy to w ciemnej sali kinowej, czy w zalanej światłem przestrzeni konferencyjnej). Kolory są żywe i wyraźniejsze. Przejścia tonalne i ruch są płynniejsze. Te cechy są kluczowe dla szkoleń, konferencji i spotkań. Ważne jest, aby wyraźnie prezentować wszelkie grafiki, materiały promocyjne czy filmy. Wszelkie zniekształcenia kolorów są niedopuszczalne (np. Jest to kluczowy czynnik sukcesu spotkania. Projektory 3LCD mają jasność i zakres kolorów trzykrotnie wyższy niż projektory jednoukładowe. Dzięki temu wykresy i tabele są czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia.

Obraz to nie wszystko

Firma Epson ma w swojej ofercie wiele modeli projektorów, które mogą być wykorzystywane w biurach do prezentacji danych i pracy grupowej. Oferują one szeroki zakres funkcji, które są przeznaczone do pracy biurowej. Nowoczesny projektor instalacyjny, taki jak urządzenia EB-19xx firmy Epson, ma możliwość bezprzewodowego wyświetlania obrazu w rozdzielczości WUXGA z komputera lub urządzenia mobilnego. Pozwala także na jednoczesną projekcję z wielu komputerów. Do zalet powyższych modeli należy zaliczyć możliwość korzystania z szerokiej gamy złącz przewodowych i bezprzewodowych (np. Inne urządzenia mogą się z nimi komunikować za pomocą standardów VGA, WiFi lub HDMI.

Oznacza to, że projektor będzie współpracował ze wszystkimi komputerami niemal w 100%. Ważna prezentacja nie zostanie zrujnowana przez spędzenie pół godziny na poszukiwaniu odpowiedniej przejściówki lub kabla. Równie ważne są zaawansowane funkcje, które usprawniają prezentację danych i komunikację. Dla rozproszonych zespołów świetną opcją jest możliwość podziału obrazu pomiędzy okno prezentacji i okno wideokonferencji. Jasność 4800 lumenów (m.in. dla EB-1985WU) zapewnia efektywną pracę przez cały czas bez konieczności zaciemniania pomieszczenia. Instalacyjne projektory laserowe o rozdzielczości WUXGA doskonale sprawdzają się w dużych salach konferencyjnych. Charakteryzują się żywotnością lampy do 56 000 godzin.

Projektor do biura

Wszechstronność za rozsądną cenę

Możliwe jest tworzenie dużych obrazów z niewielkiej odległości. Jest to zaleta dla mniejszych firm. Mogą też tworzyć obrazy o przekątnej do 100 cali i sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. W "burzy mózgów" sprawdza się między innymi zaawansowane sterowanie dotykowe: Po wyświetlanym przez urządzenie obrazie można rysować palcami lub dołączonym do niego interaktywnym piórem. Możliwe jest połączenie aż czterech urządzeń, oddalonych nawet o setki kilometrów, które będą współdzielić obraz i przesyłać go w czasie rzeczywistym do sparowanej maszyny. Jest to doskonała innowacja. Projektor Epson został przekształcony w narzędzie, które może służyć do pasywnej prezentacji treści, a także w narzędzie do komunikacji biznesowej. Dzięki temu można uzyskać ten sam efekt bez konieczności pokonywania dużych odległości, co może być kosztowne i czasochłonne. Projektory Epson znajdziesz w ofercie sklepu internetowego na stronie https://loboslink.pl/projektory/

Trzeba też wspomnieć, że mniejsze firmy mogą być bardziej zainteresowane projektorami, które można wykorzystać po godzinach, nie tylko do pracy (na przykład do oglądania filmów czy grania w gry), ale także do innych celów. Świetnym przykładem jest projektor Epson EB32 Full HD. Może on wyświetlać obrazy o przekątnej do 300 cali. Warto zaznaczyć, że koszt projektora to ważny aspekt dla użytkowników biznesowych. Produkty firmy Epson to zdecydowanie lepszy wybór niż pozostałe. Warto wspomnieć, że lampy do projektorów Epson mają żywotność do 10 000 godzin i są dostępne w cenie 280 zł.