Jeśli chodzi o aranżację wnętrz kuchennych, to naprawdę jest to coś więcej niż spotkanie z oczami. Przed rozważeniem możliwości kolorystycznych i dekoracyjnych ważne jest, aby uzyskać przepływ przestrzeni, rozmieszczenie urządzeń i powierzchni roboczych w odpowiednim miejscu, aby upewnić się, że przestrzeń jest funkcjonalna w sposób, który odpowiada potrzebom użytkownika i jego rodziny.

Więc jak profesjonalny projektant wnętrz podchodzi do wyglądu nowej kuchni? Jesteśmy tu po to, aby wypełnić Cię fachowymi poradami dotyczącymi projektowania wnętrz dla wszystkich typów kuchni. Bez względu na to, czy jest to kuchnia współczesna czy tradycyjna, mamy całą wiedzę, której potrzebujesz, aby zmienić swoją kuchnię w wymarzoną przestrzeń.

1. CZY WASZA KUCHNIA JEST WŁAŚCIWIE ROZPLANOWANA POD WZGLĘDEM PRZESTRZENNYM?

To naprawdę wchodzi w zakres kompetencji projektanta kuchni, ale jeśli projektujesz swoją kuchnię samodzielnie, upewnij się, że masz następujące miejsce na:

Czy wszystko jest tam, gdzie go potrzebujesz? Zastanów się, jak i gdzie używasz różnych elementów w swojej kuchni i umieść wszystko w wygodny sposób. Płatki śniadaniowe i miski powinny znajdować się np. w pobliżu stołu śniadaniowego lub kuchennej wyspy. Schowek na talerze i pojemnik powinny znajdować się jak najbliżej zmywarki, która w idealnym przypadku powinna znajdować się w pobliżu zlewu. Pulpit i schowek na chleb w pobliżu tostera; filiżanki w pobliżu czajnika lub kranu z wrzącą wodą.

Jeśli instalujesz swoją płytę grzewczą na wyspie, dobrym pomysłem jest włączenie zlewozmywaka wstępnego na wyspie, aby nie trzeba było przechodzić przez główną arterię kuchenną z patelniami z wrzącą wodą, aby dotrzeć do głównego zlewozmywaka. Dodanie zlewozmywaka pomaga również w strefie różnych obszarów pokoju, co jest przydatne, jeśli często jest więcej niż jedna osoba pracująca w kuchni w tym samym czasie".

Czy szczelina pomiędzy szafkami jest wystarczająco duża? Projektujesz kuchnię kuchenną? A może zainstalowanie kuchennej wyspy? Ścieżki przez kuchnię powinny mieć szerokość 1m, a przez strefy kuchenne co najmniej 1,25m.

Masz prawidłowy kierunek ruchu drogowego? Wszystkie kuchnie prowadzą od innych pomieszczeń i często wychodzą na ogród, więc uzyskanie przejścia między różnymi przestrzeniami po prawej stronie jest niezbędne, szczególnie jeśli projektujesz kuchnię na otwartym planie, jadalnię i przestrzeń życiową lub planujesz kuchnię rodzinną. Idealnie, układ kuchni powinien wyglądać naturalnie, ale chcesz również zapewnić, że strefa gotowania nie jest główną arterią komunikacyjną pokoju. Dlaczego? Z punktu widzenia bezpieczeństwa nie chcesz, aby dzieci łapały za uchwyty patelni podczas przechodzenia przez nie, a z punktu widzenia kucharza nie chcesz się ciągle oddalać od przechodzących przez nie osób. A jeśli Twoje dzieci ciągle mają dostęp do lodówki lub szafki na przekąski, może to oznaczać, że rozważasz lokalizację tych dwóch stref również ostrożnie.

  • Jeśli planujesz swoją kuchnię od podstaw i potrzebujesz pomocy w zakresie projektowania kuchni, możesz zajrzeć do naszego przewodnika.

2. WYBIERZCIE ODPOWIEDNI KOLOR DLA WASZEJ SZAFKI KUCHENNEJ

Tak jak w salonie, wybierz kolor szafki kuchennej na podstawie tego, jak będzie się ona prezentować w pomieszczeniu. W dużej mierze zależy to od ilości naturalnego światła dziennego, które dostaje pomieszczenie, oraz od tego, gdzie w pokoju znajduje się kuchnia. Tak więc, jeżeli ty projektujesz kuchennego rozszerzenie z jadalniami i żywymi powierzchniami z widokiem na ogród, i kuchenne jednostki na ciemniejszym końcu pokój, jaskrawy kolor szafki odbija światło wokoło z powrotem w ten część pokój, robić mu czuć dużego.

Jeśli z drugiej strony Twoja kuchnia znajduje się w skierowanym na południe, wypełnionym światłem pomieszczeniu, ciemniejsze jednostki nie tylko są w pełni odpowiednie, ale również mogą sprawić, że kuchnia poczuje się bardziej przytulnie.

Wybór odpowiedniego koloru szafki kuchennej to jednak nie tylko światło. Wybranie ziarnistego wykończenia drewna dla Twoich mebli wprowadzi teksturę i zainteresowanie do pozbawionego cech pokoju - być może współczesnego rozszerzenia, które nie ma żadnych szczegółów dotyczących okresu.

A może chcesz wprowadzić odważny kolor do swojej kuchni? Popularne podczas malowania szafek, jasne kolory dodają kuchni natychmiastowej osobowości; jednak należy to zrobić z rozwagą: musisz mieć pewność, że pokochasz jasną kolorystykę swojej kuchni teraz i w przyszłości, a nie jest mądrym wybierać odważny kolor, jeśli uważasz, że możesz sprzedać go w ciągu pięciu do 10 lat. Ty mogłeś oczywiście zawsze malować twój kuchenną szafkę ty yourself i wtedy wracać z powrotem gdy ty męczysz się ono lub przychodzić sprzedawać twój dom. Sprawdź nasz przewodnik po malowaniu szafek kuchennych, aby dowiedzieć się jak.

Wciąż kochasz pomysł odważnego koloru kuchni? Ogranicz go do pomalowanej wyspy kuchennej - uzyskasz maksymalny efekt, który możesz łatwo przekształcić.

Wreszcie, kolor Twoich szafek kuchennych powinien idealnie odzwierciedlać kolory używane w innym miejscu w Twoim domu. Dotyczy to każdego pomieszczenia - jeśli odbije się echem tematów i schematów wszystkich innych, Twój dom będzie się czuł bardziej spójny i będzie lepiej płynął w całości.

3. WYBIERZ ODPOWIEDNIE WYKOŃCZENIE DLA SWOICH SZAFEK KUCHENNYCH

Wysoki połysk, średni połysk czy matowe wykończenie Twojej szafki kuchennej? To naprawdę zależy od stylu Twojego domu. Jeśli jest współczesny, urządzenia na wysoki połysk będą pasowały do siebie, podobnie jak wykończenia o średnim połysku i matowe. Jeśli jest to tradycyjny dom lub posiadłość z epoki, unikaj wysokiego połysku i trzymaj się środkowego połysku lub matowego wykończenia szafki.

W przypadku urządzeń na wysoki połysk należy użyć naturalnego drewna w innym miejscu schematu - na podłodze, blatach roboczych lub jako innych elementach - aby złagodzić potencjalnie kliniczne odczucia i pomóc stworzyć bardziej przyjazne rodzinie, nowoczesne środowisko. Tam, gdzie jest to możliwe, należy wprowadzić kolor i fakturę do sof materiałowych lub pokrycia krzeseł w jadalni".

To jest zawsze warte robić twój badaniom na oba gabinetach kolory i wykończenia - pytać twój kuchennego projektanta właściwe pytania, i widzieć jeżeli ty możesz brać gabinetowych drzwi próbki do domu widzieć jak będą patrzeć w twój pokoju światło, niż pod pokazowym oświetleniem. Sprawdź też nasze 25 pomysłów na szafki kuchenne.

4. CZY TWÓJ PROJEKT SZAFKI KUCHENNEJ JEST ODPOWIEDNI?

Rozważ styl szafki kuchennej, który chcesz z czysto estetycznego punktu widzenia. Możesz pokochać tradycyjne uczucie kuchni w stylu Shaker, ale czy eleganckie linie bez uchwytów, ultranowoczesna kuchnia nadaje się do Twojego współczesnego rozszerzenia kuchni lepiej? Czy zakrzywiona kuchnia mogłaby być bardziej współczująca dla proporcji Twojej małej kuchni? W jaki sposób uchwyty i gałki w szafkach uzupełnią inne wyposażenie w Twoim domu?

5. WYBIERZ NAJLEPSZE BLATY DO TWOJEJ KUCHNI

Wybór najlepszych typów blatów kuchennych jest tak samo ważny, jak właściwe dobranie koloru i wykończenia szafki. Jeśli instalujesz nowoczesną kuchnię o wysokim połysku, to jest to okazja do wprowadzenia ciepłej faktury, takiej jak drewno; jeśli Twoje pomieszczenie ma okres detali, takich jak marmurowa obudowa ogniowa, być może marmurowe blaty robocze - lub kompozytowe lookalikes - będzie dobrym sposobem na powiązanie schematu; a może chciałbyś mieszać i dopasowywać różne materiały blatów roboczych w ramach serii jednostek i kuchennej wyspy, aby dodać pomieszczeniu zainteresowania?

Jeśli projektujesz stylową kuchnię w ramach ograniczonego budżetu, być może zajadasz się szafkami lub planujesz samodzielnie dopasować swoją kuchnię - tak czy inaczej, dobrej jakości, przystojne blaty kuchenne od razu podniosą pokój.

6. CZY KUCHNIA JEST DOPRACOWANA W SZCZEGÓŁACH?

Dobry projektant kuchni zajmie się drobnymi szczegółami dla Ciebie, ale co jeśli projektujesz kuchnię Ikea sam, na przykład? Oto tylko kilka z mniejszych szczegółów do pracy w swoim projekcie kuchni:

  • Czy masz lukę do wypełnienia? Zamiast wypełniać ją pustym kawałkiem szafki, może być wykonana w poręcznej desce do chleba lub wnęce na tacę?
  • Jak daleko od sufitu znajduje się górna część szafki? Potrzebują być daleko dosyć że ty możesz dostawać w czyścić one (kuchenni gabinetowi blaty są lepkimi pyłowymi pułapkami), lub projektować być podłoga sufitem unikać to i robić najwięcej składowej przestrzeni.
  • Gdzie będą przechowywane najmniej dobrze wyglądające lub najmniej używane urządzenia (w tym kuchenka mikrofalowa)? Idealnie byłoby, gdyby były zamontowane w szafce spiżarni lub schowane, gdy nie są używane, tak aby nie gromadziły kurzu i nie zagracały blatów roboczych.
  • Czy wszystko jest na odpowiedniej wysokości? Wszystko jest bardzo dobrze ułożone w stosy, ale jeśli nie możesz łatwo lub bezpiecznie zdjąć z siebie gorących naczyń, ponieważ są one zbyt wysokie, to popełniłeś kosztowny błąd.
  • Podobnie, czy małe dzieci mogą bezpiecznie dotrzeć do tego, co jest im potrzebne? Niska szafka z kubkami i miseczkami przechowywanymi w środku pomoże im być bardziej niezależnymi i powstrzyma je przed wspinaniem się na blaty, aby mogły dotrzeć do tego, czego potrzebują.
  • Czy jest wystarczająco dużo miejsca po obu stronach płyty grzewczej lub tuż obok piekarnika, aby odłożyć gorące potrawy? Idealnie byłoby, gdybyś potrzebował do tego dobre 40 cm miejsca na blacie roboczym.
  • Czy masz punkty elektryczne dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz - również na kuchennej wyspie - i czy jest ich wystarczająco dużo? Idealnie byłoby, gdybyś nie musiał odłączać urządzeń, aby móc korzystać z innych - lub na przykład ładować telefon.

7. CZY MACIE ODPOWIEDNI RODZAJ KUCHENNEGO SCHOWKA?

W dobrze zaplanowanej kuchni nie chodzi tylko o to, aby mieć wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale także o to, aby zapewnić, że wybierzesz odpowiedni kuchenny magazyn dla swoich potrzeb. Na przykład głębokie szuflady na zastawę stołową, naczynia do serwowania i naczynia kuchenne są często bardziej przydatne niż standardowe szafki podłogowe, w których trzeba zejść na ręce i kolana, aby zobaczyć przedmioty z tyłu szafki. Zwróć również uwagę na mniejsze szczegóły: zadaj sobie pytanie, czy zaplanowałeś przechowywanie takich rzeczy jak przyprawy i suche jedzenie w pobliżu miejsca ich przygotowania".

Dobry magazyn dla małych kuchni może robić lub łamać twój pokój, więc płaci szczególną uwagę dostawać te szczegółom dobrze. A jeśli potrzebujesz więcej wskazówek na temat najlepszego sposobu przechowywania dla małych kuchni, sprawdź naszą galerię pomysłów.

8. DOBRE OŚWIETLENIE KUCHNI

Planowanie oświetlenia w kuchni musi być wykonane wcześnie - na etapie projektowania rozbudowy lub gdy rozważasz swój układ kuchni. Zadanie oświetlenia jest dany, ale nie zapomnij o pracy w otoczeniu oświetlenia, opcje ściemniania i dobrze wyglądające wisiorki: Twoja kuchnia nie powinna być tylko o tym, jak to działa; jak to wygląda podczas jedzenia lub towarzyskich w nim jest ważne, zbyt.

9. CZY WASZA KUCHNIA NADAJE SIĘ DO SPOTKAŃ TOWARZYSKICH?

Jeśli pracowałeś na kuchennej wyspie w swoim projekcie, czy wymyśliłeś kuchenną wyspę siedzenia? Czy jest wystarczająco dużo miejsca dla Ciebie, czy bar śniadaniowy zrobiłby tę sztuczkę równie dobrze? Czy taborety barowe lub krzesła w jadalni, które wybrałeś, są wystarczająco wygodne, aby zachęcić ludzi do pozostania? Byłbyś zdziwiony, jak bardzo te drobne szczegóły zwiększą ilość czasu spędzanego razem przez Twoją rodzinę - i są one przydatnym dodatkiem, gdy przychodzą do Ciebie przyjaciele.

Jeśli potrzebujesz więcej porad na temat dodawania wyspy kuchennej, zapoznaj się z tymi sprytnymi pomysłami dotyczącymi projektowania wysp kuchennych.

10. DAJCIE KUCHNI OSOBOWOŚĆ

Od wyboru kolorów farby ściennej w kuchni do stworzenia ściany galerii lub wybrania ładnych kuchennych projektów tapet, nadanie Twojej kuchni osobowości projektowania wnętrz jest wszystko w detalach. Wybór najlepszych okienek kuchennych, zaopatrzenie w najlepszą podłogę kuchenną lub po prostu skuteczne pokazanie zdjęć rodzinnych są częścią procesu nadawania Twojej kuchni osobowości.

Tak jak dodałbyś te osobiste akcenty do salonu, tak samo umieszczenie własnego stempla w kuchni przeniesie go z części salonowej do serca domu.