Każdy ma swój własny pomysł na to, jak powinna wyglądać jego sypialnia i co powinno się w niej znaleźć, ale pewne rzeczy i trendy mogą sprawić, że twoja przestrzeń będzie wydawać się mniejsza i bardziej zagracona.

Oto kilka rzeczy, których, według projektantów wnętrz, należy unikać w sypialni.

Pozbądź się tych dodatkowych poduszek na łóżku.

Poduszki są świetnym sposobem na dodanie wymiaru i tekstury do łóżka, ale zbyt wiele z nich może powodować bałagan, według Jody Wallace, właściciela i projektanta w Greylyn Wayne Home Staging & Interior Design.

Ponadto, im więcej poduszek masz, tym dłużej zajmie Ci przygotowanie łóżka, dodała.

Wallace powiedział Insider, że aby Twoje łóżko dobrze wyglądało, ale było praktyczne, możesz chcieć trzymać się tylko trzech poduszek, ponieważ stworzy to zadowalającą równowagę.

Usuń wszystkie rośliny, które tłoczą się na parapecie.

Będziesz też chciał pozbyć się wszelkich nadmiarów roślin, zwłaszcza jeśli masz wiele małych przed oknem.

"Windowsills bałagan szybko, więc zalecamy powieszenie małych roślin z sufitu w makramie huśtawka zrobić więcej miejsca," Wallace powiedział Insider.

Powiedziała, że poleca ci trzymać w sypialni tylko dwie małe rośliny lub jedną dużą roślinę oświadczeniową.

Zgubcie dywany, które są zbyt małe dla waszej przestrzeni.

Istnieje bardzo powszechne błędne przekonanie, że mały dywanik sprawi, że twoja przestrzeń będzie większa.

Jednak wielkość dywanu w rzeczywistości dyktuje wielkość przestrzeni wizualnej, którą tworzysz, według Sary Beverin, projektantki wnętrz w Interior Marketing Group.

"Ważne jest, aby wybrać dywanik największego rozmiaru, który będzie pasował do twojego pokoju, aby zoptymalizować wygląd przestrzeni" - powiedział Beverin.

Zachowaj dekoracje ścienne na minimalnym poziomie.

"Dekoracyjne akcenty ścienne z kiczowatymi motywami lub ironicznymi zwrotami to jedna z wielu rzeczy, które zagracają ściany w całej Ameryce", powiedział Wallace Insider. "Kiedy wszystko ma na sobie cytat lub zdanie, nasz mózg przytłacza się czytaniem informacji i nie może skupić się na najważniejszych motywach w domu".

Wallace powiedział, że najlepiej jest utrzymać ściany w prostocie poprzez powieszenie kilku zdjęć, luster lub sentymentalnych przedmiotów.

Od razu wpadnij w nawyk usuwania naczyń i resztek przekąsek z sypialni o północy.

Nie przyzwyczajaj się do tego, że pozwalasz, aby stare naczynia, butelki z wodą i opakowania po przekąskach gromadziły się na nocnej szafce i komodzie, powiedziała Beverin.

"Ślady jedzenia mogą nie tylko powodować nieprzyjemne zapachy i zagrożenia dla zdrowia, ale także sprawiają, że pokój wygląda na nieuporządkowany i niemile widziany" - powiedziała Insider.

Jeśli to możliwe, trzymaj miejsce pracy z dala od sypialni.

Biurka, raporty, foldery i listy rzeczy do zrobienia należą gdzie indziej, powiedział Beverin.

"Widząc stos papierów do pracy, które trzeba skończyć lub listę rzeczy, które trzeba zrobić, nie pomoże Ci uzyskać dobry wypoczynek w nocy", powiedział Beverin Insider. "Sypialnia jest miejscem do odpoczynku, ładowania i relaksu."

Jeżeli ty musisz mieć biurko w twój pokoju ty chcesz minimalizować ilość zagracenie który jest na górze ono używać kreślarzi, kosze i inni składowi rozwiązania.

Znajdź nowy dom na stos pokwitowań i luźne papiery, które siedzą na zewnątrz.

Organizacja jest kluczem do stworzenia relaksującego odosobnienia w Twojej sypialni, według Beverin. Powiedziała, że jeśli nie możesz wyrzucić paragonów, poczty i innych stosów papieru w swoim pokoju, powinieneś przynajmniej przechowywać je poza zasięgiem wzroku.

"Wyznaczcie miejsce, takie jak szykowny pojemnik na rzeczy, takie jak paragony czy zbłąkane papiery, aby utrzymać porządek w miejscu, które nie będzie powodowało dodatkowego stresu", powiedziała Insider.

Usuń dodatkowy bałagan ze stolika nocnego.

Celem podczas projektowania sypialni jest stworzenie pogodnego środowiska, które sprawi, że poczujesz się swobodnie, powiedział Beverin. Więc jeżeli ty nadmierny zagracenie, szczególnie obok twój łóżka na twój nocnym stojaku, ja może rozpraszać uwagę gdy ty próbujesz zasypiać.

"Trzymaj się najistotniejszych rzeczy: szklanka wody, pudełko z chusteczkami i chapstick. Reszta to tylko zabieranie miejsca i zbieranie kurzu", powiedziała Insider.

Możesz nie chcieć trzymać lampki na nocnej szafce. Zamiast tego spróbuj użyć kinkietu ściennego lub lampki wiszącej.

Aby uwolnić jeszcze więcej miejsca w strefie przy łóżku, zastąp lampy stołowe na nocnych stolikach kinkietami ściennymi lub lampami wiszącymi.

Beverin powiedział robiąc to może również dodać podwyższony element stylu do swojej przestrzeni, jednocześnie dodając więcej światła do swojego pokoju.

Telewizor należy do salonu, a nie do sypialni.

Dla niektórych, oglądanie telewizji w łóżku może powodować niespokojne, bezsenne noce, powiedział Wallace.

Ale poza tym, posiadanie telewizora lub systemu rozrywki w sypialni może również powodować bałagan - przewody, stojaki, głośniki i monitory mogą zajmować znaczną ilość miejsca, na którego utratę czasem nie możesz sobie pozwolić, dodała.