Nie musisz wydawać pieniędzy, żeby odświeżyć swoją przestrzeń. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, Insider poprosił trzech projektantów wnętrz o najlepsze wskazówki na temat wypielęgnowania pokoju bez wydawania żadnych pieniędzy. Oto jak możesz unowocześnić swój dom, nie kupując niczego nowego.

Po pierwsze, deklutrowanie przestrzeni może zrobić ogromną różnicę.

Javier Fernandez, projektant wnętrz w Transitional Designs, powiedział, że deklutacja zmieniłaby wygląd i odczucia każdego pokoju. "Spójrz na swoją jadalnię," powiedział. "Czy stół w jadalni jest wysoko zaopatrzony w pocztę i projekty, do których planowałeś się dostać? Cóż, nie ma takiego czasu jak prezent, żeby to uporządkować."

Daj dywanom w swoim domu głęboką, gruntowną czystość.

Mycie dywanów to kolejny swobodny sposób na urozmaicenie twojej przestrzeni, powiedziała Insider Courtney Turk, właścicielka i projektantka wnętrz Courtney Turk.

"Ubrudzić sobie ręce i umyć dywany", powiedział Turk. "Dzięki głębokiemu oczyszczeniu dywanów, odświeżysz swój dom, a także przedłużysz żywotność dywanu".

Zmień aranżację niektórych elementów, które już posiadasz i zamień je w dekoracyjne lub przydatne akcenty.

Gdy już to zrobisz, rozważ dodanie opływowych akcentów. Te typy ostrożnie curated akcenty mogą akcentować pokój podczas gdy utrzymywać przestrzeń czysta i uncluttered, zgodnie z Christina Nielsen projektantka wnętrz w Christina Nielsen Design.

Nielsen sugerował umieszczenie miski z owocami lub stosu cytryn na szczycie niektórych książek kucharskich w twojej kuchni lub dodanie małej rośliny lub kwiatowy układ w twoim wejściu.

Te akcenty mogą być również praktyczne.

"Jeśli masz stół z konsolą w foyer, upewnij się, że wszystko jest łatwo dostępne", powiedziała. "Stwórzcie miejsce na wasze klucze. Uwielbiam zostawiać na to trochę naczyń."

Uporządkuj swoje półki z książkami i spróbuj posortować je według kolorów lub oddzielić je pięknymi knicksami.

Jeśli masz półki wypełnione książkami, spróbuj wyświetlić je w bardziej nietradycyjny sposób, zasugerował Turk.

"Ułóżcie je na sobie i dodajcie w kilku ulubionych obrazach lub wazonach, aby stworzyć trochę głębi i charakteru na półce", powiedziała Insider.

Możesz również umieścić książki o podobnych kolorach razem i spróbować stworzyć wariacje, aby je wyświetlić, zasugerowała Insider.

Idź "na zakupy" w domu i znajdź przedmioty, których być może nie używasz lub możesz wystawić je gdzieś indziej.

Czasami najlepsze "zakupy" są dosłownie robione we własnym domu, powiedział Fernandez.

"Sprawdźcie strych, pomieszczenie do przechowywania i szafy. Prawdopodobnie znajdziesz coś, co odłożyłeś chwilę temu", powiedział Insider. "Teraz, mając świeże oczy, możesz zobaczyć, jak to może działać w jednym z twoich pokoi."

Na przykład, powiedział, jama lub pokój dzienny mogą łatwo przekształcać jeżeli ty wieszasz up różne zasłony lub zmieniasz moc na twój żarówkach tworzyć nastrojowego oświetlenie.

Spróbuj inaczej wędkować w meblach lub ustawić je w nowy sposób.

Według Fernandeza rearanżacja akcentów i mebli jest jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na zmianę wyglądu pomieszczenia.

Nielsen dodał: "Dopasuj linie swojego pokoju, wędkując sofą i krzesłami w inny sposób, aby naturalne światło było tu najważniejszym elementem podkreślającym przestrzenność pokoju".

Użyj resztek farby, by tchnąć nowe życie w pokój.

"Mniej więcej każdy, kogo znam, ma w magazynie resztki farby", powiedział Fernandez. "Moim zdaniem, nie ma nic lepszego niż świeża warstwa farby."

Jeśli nie masz wystarczająco dużo farby, aby odświeżyć cały pokój, możesz po prostu pomalować jedną ścianę jako akcent. Albo, dodał, możesz użyć taśmy malarskiej i odrobiny precyzji, aby stworzyć wzór na suficie.

Użyj gałęzi i dzikich kwiatów z zewnątrz, aby dodać naturalny wystrój do swojego domu.

Kwiaty mogą pomóc rozjaśnić przestrzeń i przynieść naturze w domu, Fernandez powiedział.

Nielsen powiedział Insider'owi: "Zbierz kilka gałęzi i kwiatów [z] na zewnątrz, aby w szybki i ekonomiczny sposób zmodernizować swój dom". "Na wiosnę, duży wybór kwiatów wiśni jest moim ulubionym."

Spróbuj dodać akcenty i nowe akcenty do fragmentów, które już posiadasz.

Jeśli chcesz być przebiegły, spróbuj użyć resztek tkanin, guzików i koronek, które mogłeś znaleźć podczas deklutacji.

Te ozdoby mogą być używane do odświeżenia zasłon, rzucać poduszki, lub koce, Fernandez powiedział.

"Biorąc prostą wstążkę i dodając ją jako wykończenie istniejących zasłon natychmiast zmieni ich wygląd", Fernandez powiedział Insider. "Przejdź przez torbę z zapasowymi guzikami, wyjmij ten kolorowy i idź do miasta, nakładając je na tę starą poduszkę."

Przełóżcie poduszki lub przenieście je w inne miejsce.

Przenoszenie poduszek z jednego pokoju do drugiego to także sposób na odświeżenie wyglądu Twojego domu, powiedział Nielsen.

"Przełóż je na sofę, zamień na poduszkę z innego pokoju, wyeliminuj kilka poduszek, aby stworzyć smuklejszą przestrzeń, lub nałóż poduszki na pościel (najlepiej białe), aby uzyskać efekt chrupiącego światła", powiedziała Insider.

Znajdź nowy sposób ukrywania przewodów i kabli, aby stworzyć schludniejszą przestrzeń" - powiedziała Insider.

Innym doskonałym sposobem na uporządkowanie przestrzeni jest ukrycie nieestetycznych kabli i przewodów, które mogą wystawać z telewizora lub routera internetowego.

"W ten sposób przestrzeń staje się natychmiast lepsza, od poczucia rozczarowania i niekompletności, do całościowego i wysokiej klasy", powiedział Turk.

Jest wiele włamań, które można zrobić, aby usunąć je z widoku, np. schować za meblami, schować do szuflady lub użyć osłon na sznurek.

Wymień zdjęcia w swoich ramkach.

Innym świetnym sposobem na odświeżenie przestrzeni jest zamiana zdjęć w ramkach na nowo wydrukowane lub stare, które zostały już przechowane.

Jeśli masz dodatkowe miejsce na ścianie, możesz również stworzyć galerię swoich ulubionych zdjęć, dodał Fernandez.