Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić dziecięcy pokój, nie możemy mieć żadnych wątpliwości, co do tego, że meble powinny być szczególnie ważnym elementem jego wystroju. Jeszcze nie tak dawno największą popularnością cieszyły się „bajkowe” meble dziecięce nawiązujące do filmów animowanych cieszących się w danym momencie największym powodzeniem. Od niedawna mamy jednak do czynienia z innym trendem. Z pewnością bez trudu zauważymy, że coraz więcej kolekcji charakteryzuje się białym kolorem. Białe meble znakomicie wpisują się w modny styl skandynawski, mają przy tym także wiele innych zalet docenianych przez rodziców. Co zatem sprawia, że systematycznie rośnie liczba dziecięcych pokojów, w których pojawiają się właśnie białe meble?

Po pierwsze – uniwersalność koloru

Kolor biały może być zaliczany do tak zwanych kolorów uniwersalnych i nie ma przesady w stwierdzeniu, że pasuje on do wszystkiego. Nic więc dziwnego, że białe meble tak dobrze sprawdzają się zwłaszcza w tych pokojach, które zamieszkują dziewczynki. Biel to możliwość operowania dodatkami dokładnie tak, jak chcemy. Nie ogranicza nas ani wówczas, gdy w grę wchodzą ich wzory, ani wtedy, gdy chcemy, aby dominowała ich nietypowa kolorystyka. Jeśli więc odpowiednio dobierzemy czy to tapetę, czy to poduszki, z pewnością przyczynimy się do tego, że pokój stanie się odpowiednim miejscem dla dziecka, a ono samo będzie się w nim czuło dobrze. Biel oznacza również wielość możliwości aranżacyjnych, jeśli więc zamarzy się nam zmiana wystroju pokoju, wcale nie będzie to oznaczać konieczności pozbycia się wszystkich mebli.

Po drugie – meble, które rosną z dzieckiem

Firmy produkujące białe meble często reklamują je jako meble na lata. Nie jest to zresztą jedynie slogan. Mamy do czynienia z kolorem idealnym nie tylko dla dzieci, ale i dla młodzieży. Nastolatka z pewnością doceni to, że ma możliwość samodzielnego doboru kolorów przewodnich i nie jest niepotrzebnie ograniczana. Białe meble mają i ten atut, że mogą być personalizowane przez same dzieci. Pozwala to na korzystanie z nich przez lata.

Jesteś w trakcie poszukiwań mebli do pokoju dziewczynki, które pozostaną z nią na lata ? Zobacz więcej na https://dedekids.pl/products-categories/meble-dla-dziewczynki>>

Po trzecie – sposób na optyczne powiększenie pokoju

Gdy mamy do czynienia z pokojami dziecięcymi, często problemem jest to, że są one optycznie niewielkie. Jak sobie z tym radzić? Okazuje się, że białe meble mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Być może nie będą w stanie zagwarantować pokojowi dodatkowych metrów, możemy mieć jednak pewność, że będą w stanie doprowadzić do jego optycznego powiększenia. Dzięki temu zyskać można poczucie znacznie większej przestrzeni, co nie jest bez znaczenia także dla psychicznego komfortu dziecka. Architekci często wręcz sugerują wprowadzenie bieli do małego metrażu, aby nie czuć się stale zamkniętym w ograniczonej przestrzeni.

Jeśli zatem jakakolwiek kwestia budzi jeszcze wątpliwości, jest nią z pewnością utrzymanie czystości w pokoju dziecięcym, w którym mamy do czynienia z białymi meblami. Warto jednak zastanowić się, czy problem będzie wówczas poważniejszy niż w innych okolicznościach. Trudno przecież nie zgodzić się z tym, że w pokojach dziecięcych meble brudzą się bez względu na swój kolor.