Irygator dentystyczny może być używany do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Aby utrzymać prawidłową higienę, należy nie tylko płukać jamę ustną. Irygator dentystyczny to narzędzie, które pozwala na optymalne oczyszczenie trudno dostępnych miejsc i pomaga usunąć nieprzyjemną płytkę nazębną.

Irygacja jest niezbędna do codziennej pielęgnacji jamy ustnej

Powstają coraz bardziej zaawansowane urządzenia stomatologiczne, które ułatwiają lepsze dbanie o higienę jamy ustnej w domu. Irygator jest jednym z takich narzędzi. Dzięki niemu możesz uzupełnić swój reżim higieny jamy ustnej. Dla osób posiadających stałe aparaty ortodontyczne, implanty zębowe lub wkłady stomatologiczne irygator stomatologiczny jest zalecany. Zwykłe szczotkowanie nie wystarczy, aby usunąć płytkę nazębną z różnych miejsc. Prosty irygator bezprzewodowy jest polecany dla każdego, kto chce dobrze dbać o swoje zęby.

Irygator do zębów - wady i zalety

Główną zaletą irygatora, jest możliwość oczyszczania przestrzeni międzyzębowych i trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skuteczne usuwanie płytki nazębnej oraz dbanie o zdrowie zębów. Chroni zęby przed próchnicą i innymi chorobami zakaźnymi, zapewniając właściwą higienę jamy ustnej. Usuwa również nieprzyjemne zapachy z ust. Jest łatwy w użyciu nawet dla osób z aparatami ortodontycznymi.

Czy są jakieś wady irygatora dentystycznego? Należy pamiętać, że irygator nie zastąpi nitkowania zębów. Jest to również zależne od ustawień i użytego urządzenia. Strumień może nie być wystarczająco silny, aby skutecznie czyścić lub może być zbyt słaby, aby spowodować uraz. Przeciwwskazaniem do stosowania irygatora jest parodontoza, inne formy zapalenia dziąseł oraz niektóre choroby zębów.

Czy irygator może być stosowany zamiast nici dentystycznej? Sprawdź na https://przezroczystyaparat.pl/stomatologia/qhlr/czy-irygator-moze-byc-stosowany-zamiast-nici-dentystycznej.html

Nić dentystyczna

W jaki sposób można czyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą irygatora?

Irygator bezprzewodowy może być używany do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i zębów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób noszących aparaty ortodontyczne lub mosty. Irygator powinien być używany zawsze po każdym szczotkowaniu zębów w celu usunięcia resztek jedzenia i kamienia nazębnego. Jest to szczególnie ważne wieczorem, kiedy gromadzi się płytka nazębna. Irygator daje Ci wrażenie, że Twoje zęby są czyste i nie jest to tylko dodatek kosmetyczny.

Ważne jest, aby podczas używania irygatora kierować strumień wody w stronę przestrzeni międzyzębowych. Najlepiej jest trzymać irygator przy linii dziąseł. Dobrym rozwiązaniem jest irygator z wieloma poziomami i specjalnymi końcówkami ortodontycznymi. Ułatwia to zapoznanie się z irygatorem i określenie najlepszego ciśnienia.

Jak czyścić irygator?

Zarówno irygatory bezprzewodowe, jak i stacjonarne wymagają czyszczenia przy użyciu odpowiednich produktów. Do domowych mieszanek najlepsze są kwasek cytrynowy i ocet. Nie zapomnij o części doustnej. Aby zapobiec rozwojowi pleśni, należy często czyścić i suszyć przewód zasilający. Unikaj stosowania środków czyszczących zawierających toksyczne lub drażniące substancje chemiczne.

Rodzaje irygatorów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów irygatorów. Większość irygatorów dostępnych na rynku można podzielić na dwie główne kategorie.

Stacjonarne irygatory dentystyczne

Do stacjonarnych irygatorów dentystycznych dołączana jest za pomocą kabla stabilna stacja pomp. Stacja ta zazwyczaj posiada duży zbiornik na wodę i zaawansowany panel, który pozwala na dostosowanie ciśnienia wody do potrzeb użytkownika. Wielkość modeli stacjonarnych irygatorów jest bardzo podobna do elektrycznej szczoteczki do zębów. Mają one dłuższą żywotność baterii i mogą być używane w każdej chwili dzięki połączeniu z internetem.

Irygatory bezprzewodowe

Nie wymagają podłączenia do stacji pomp. Idealnie nadają się do wszystkich rodzajów wycieczek. Są cięższe od irygatorów stacjonarnych ze względu na wbudowany zbiornik na wodę. Zbiornik ten ma pojemność wystarczającą do zapewnienia wody na jeden cykl czyszczenia. Żywotność baterii jest również bardzo ograniczona. Chociaż podróżowanie jest świetne, irygatory stacjonarne są najlepszymi urządzeniami domowymi.