Z wiadomością o rozprzestrzenianiu się nowego koronaawirusa, utrzymanie naszych rąk i domów w czystości jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

Dla tej pierwszej, mycie rąk mydłem przez co najmniej dwadzieścia sekund jest najlepsze. Ale na czas, gdy nie masz dostępu do zlewu i jeśli, tak jak my, masz problemy z dostaniem się do środka dezynfekującego do rąk, możesz zrobić swój własny z nacierania alkoholu i żelu aloesowego. (CDC mówi, że aby mieszanka była skuteczna, musi zawierać co najmniej 60 procent alkoholu).

A jako dodatkowy bonus, kupowanie składników i robienie partii luzem jest mniej kosztowne niż przechowywanie tuzina małych plastikowych butelek Purell.

Oto, jak to zrobić, za pomocą przepisu, który znajduje się na Real Simple.

Materiały

  • 2/3 filiżanki 99% alkoholu wcierającego/izopropylowego (potrzebny jest wyższy stosunek alkoholu do aloesu, jeśli nie ma 99% alkoholu wcierającego)
  • 1/3 filiżanki żelu aloesowego
  • olejki eteryczne (nieobowiązkowo)

Metoda

  1. Wymieszaj alkohol i aloes razem w misce. Aloes ochroni Twoją skórę przed wysychaniem. (To też dobry czas na krem do rąk).
  2. Opcjonalnie: Dodaj w kropli lub dwóch swoich ulubionych olejków eterycznych. (Zawsze używaj olejków eterycznych, a przed użyciem przetestuj je na skórze).
  3. Dekantować do butelek z pompką i/lub butelek podróżnych wielokrotnego użytku, aby zabrać je ze sobą gdziekolwiek się wybierasz.

W celu użycia CDC zaleca dodanie środka do dezynfekcji dłoni do jednej ręki i wcieranie go na całej powierzchni dłoni do sucha.