Jako 20-latek, który właśnie skończył 30 lat, wiem coś lub dwa o spożywaniu alkoholu. Większą część dwudziestolatków spędziłem na dobrym życiu w LA. Na to składały się bezdenne brunche, szczęśliwe godziny i niezręczne randki z Trzmielami, które zabierały cię od jednego do trzech koktajli naprawdę szybko. O co mi chodzi? Całe to swobodne picie jest zabawne, ale w wieku 30 lat zaczynasz myśleć o długoterminowym wpływie alkoholu na swoje zdrowie.

DŁUGOTRWAŁE ODDZIAŁYWANIE ALKOHOLU NA ORGANIZM

Nie muszę wam mówić, że nadmierne picie może prowadzić do huśtawek nastroju, złego snu, złych wyborów życiowych (przysięgam, że egoizm, który wczoraj wysłałem mojemu byłemu wyglądał o wiele ładniej, pół butelki w środku) i innych mniej niż pożądanych okoliczności. (Dla przypomnienia, Departament Zdrowia i Usług Społecznych USA definiuje nadmierne picie jako spożycie czterech plusów dla kobiet i pięciu plusów dla mężczyzn przy jednej okazji). Ale jeśli planujesz zachować ten nawyk w dającej się przewidzieć przyszłości, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć na dłuższą metę.

ZDROWIE MÓZGU I PAMIĘĆ

Zgodnie z ustaleniami British Medical Journal, ci, którzy zgłaszali wyższy poziom picia, często mieli skurczonego hipokampa, co jest związane z pamięcią długotrwałą. Zasadniczo, nadmierne picie nie tylko wpływa na dokonywanie impulsywnych, mniej niż gwiazdorskie wybory życiowe. To czyni cię głupszym. Trudno, dziękuję bardzo.

NASTRÓJ I DEPRESJA

Wszyscy wiemy, że picie tu i tam może uciszyć nerwy. Bądźmy prawdziwi: Każdy, kto kiedykolwiek przygotował koktajl przed randką, wie, o co mi chodzi. Ale według badań Mental Health Foundation, spożywanie alkoholu zdrętwia nasze emocje. Przysparza też depresję ośrodkowego układu nerwowego, co prowadzi do wahań nastroju. To wszystko dobre informacje, ale co to znaczy, powiedzmy, 10 lat od teraz? To samo badanie mówi, że powtarzalne spożywanie alkoholu zmieni twoją chemię mózgu na gorszą. Mówiąc wprost, alkohol obniża poziom serotoniny, co z kolei powoduje depresję z czasem.

ODŻYWIANIE I ZDROWIE IMMUNOLOGICZNE

Czy zdarzyło ci się kiedyś spędzić wiele godzin w weekendowy brunch - szczęśliwy dzień i nagle zauważyłeś, że ledwo co jadłeś cały dzień? Pomnóż to zachowanie razy w tygodniu/miesiącu/roku i jest szansa, że Twoje ogólne odżywianie nie jest wspaniałe. Nic dziwnego, że takie niedożywienie może prowadzić do osłabienia układu odpornościowego, utrudniając tym samym walkę z infekcjami. Jeszcze gorzej? Według badań przeprowadzonych przez National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism, może to zwiększyć ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory.

BEAUTY & AGING

Niedożywienie związane z alkoholem może negatywnie przejść do działu kosmetycznego. Na przykład, nowojorski dietetyk Jairo Rodriguez podzielił się z Vogue'em: "Alkohol jest jednym z najgorszych, najbardziej agresywnych związków niszczących skórę". Zaufanie: Jeśli pijesz dużo, niedobory żywieniowe mogą się szybko zmaterializować jako ciemne plamy, przedwczesne zmarszczki, trądzik, wypadanie włosów i inne nie tak glamiste komplikacje.

ALKOHOL I ZDROWIE WĄTROBY

Jakby nudne wspomnienia, ześlizgujące się standardy urody i zwiększone ryzyko zachorowania na raka nie były wystarczające, aby zachęcić Cię do ograniczenia nawyku, pomyśl o swojej wątrobie. Wiemy, że picie jest trudne dla tego kluczowego organu, ale jak to możliwe? Aby zanurkować nieco głębiej, skonsultowałem się z American Liver Foundation, aby zrozumieć trzy rodzaje chorób wątroby, na które podatni są pijacy.

Po pierwsze, zgodnie z jego nazwą, tłusta wątroba jest w zasadzie tylko nagromadzeniem komórek tłuszczowych w wątrobie. Jest to dość powszechne i zazwyczaj nie ma żadnych objawów. Bardziej poważne jest alkoholowe zapalenie wątroby, które tylko czasami jest odwracalne. Objawy nasilają się, gdy pijesz. Z czasem też się pogarsza i może być śmiertelne. Wreszcie, najbardziej katastrofalną formą choroby wątroby jest marskość wątroby związana z alkoholem, która zazwyczaj występuje po uderzeniu w butelkę przez ponad 10 lat. Tutaj nieożywiona tkanka bliznowata zastępuje normalną tkankę wątroby, która ostatecznie przytłacza większość organu. Często jest to choroba zagrażająca życiu i z dużym prawdopodobieństwem nieodwracalna.

KOŃCOWE RZECZYNY

Więc co można zrobić, aby uniknąć przerażających długoterminowych skutków alkoholu? Najłatwiej jest pić mniej. Nie należy spożywać więcej niż cztery drinki na jednym siedzeniu i ograniczyć imbibrylację do jednego lub dwóch razy w tygodniu. Powinieneś także pić wodę pomiędzy każdym dorosłym napojem. Następnie nie należy pić, gdy czujesz się nisko. Zamiast tego, idź na bieg lub zrób coś aktywnego. Jeśli czujesz, że twój poziom energii jest wyczerpany lub twoje odżywianie potrzebuje zastrzyku, istnieją tony wspaniałych witamin i suplementów, które możesz dodać do swojej rutyny. HUM's Wing Man to doskonały wybór, aby utrzymać wątrobę w dobrej formie. Nie mówię, że nie żyj swoim życiem, tylko zastanów się, zanim zaczniesz pić.