HISTORIA (BUM) BRUDNEGO POCHODZENIA

Wszystko zaczęło się od jakiegoś bolesnego trądziku torbielowatego. Współzałożyciel HUM, Walter Faulstroh, przez lata zmagał się z wybuchami. "To okropne. To jest fizycznie bolesne, ale co ważniejsze, odrywa się od twojej pewności siebie", mówi.

Walter próbował terapii miejscowej. Ma twarz. Przepisano mu Accutane i antybiotyki. Te działały tymczasowo, ale zerwania wracały po każdym kursie leków.

W końcu jednak, to dietetyk dał mu długoterminowe rozwiązanie. "To było czyste szczęście". Miałam szczęście spotkać się z jednym z najlepszych dietetyków w Londynie w ramach projektu w mojej ostatniej firmie i zaczęliśmy rozmawiać o mojej skórze. Dała mi kilka rekomendacji. Skoro już próbowałem wszystkiego innego, pomyślałem, że równie dobrze mógłbym spróbować".

Stamtąd Walter ograniczył spożycie cukru i usunął z diety przetworzoną żywność. Zaczął uzupełniać je chlorellą, spiruliną i probiotykami. "To był stopniowy proces, ale po dwóch miesiącach widziałem prawdziwą różnicę". Czułem się lepiej w całym swoim ciele i bardziej energicznie."

Wyniki utknęły, a przeżyciem było otwarcie oczu. "Jestem ćpunem od pielęgnacji skóry", mówi Walter, "ale nigdy nie widziałem związku między odżywianiem a zdrowiem skóry". Wiedział, że to jest związek, którym chce się podzielić.

W ten sposób narodziła się koncepcja HUM: marki kosmetycznej, która pracowała od wewnątrz, aby wyglądać i czuć się najlepiej, z osobistym doradztwem i dostępem do dietetyków.

Dzisiaj wracamy do sprawy, która zapoczątkowała to wszystko: trądzik torbielowaty. Po pierwsze, dermatolog doradza, co to jest i jak temu zapobiegać. Następnie otrzymujemy porady od zarejestrowanego dietetyka na temat tego, jak można z nim walczyć od wewnątrz.

(Ponadto, aby dowiedzieć się więcej o historii Waltera, obejrzyj jego ostatni wywiad z Elissą Goodman na górze!)

CO TO JEST TRĄDZIK TORBIELOWATY?

"Mukowiscydoza może być spowodowana wieloma czynnikami wyzwalającymi", mówi dermatolog dr Eric Meinhardt, doktor medycyny z Kalifornii, specjalista od dermatologii. "Powstanie trądziku może być spowodowane przez jeden z kilku procesów. Bakterie, nieregularna rotacja komórek, zwiększona produkcja gruczołów łojowych i zatykanie porów mogą wywołać stan zapalny i doprowadzić do trądziku."

"W szczególności trądzik torbielowaty jest bardziej zapalny, co oznacza, że układ odpornościowy wywołuje reakcję pod powierzchnią skóry". U kobiet trądzik hormonalny często ma mukowiscydozę i znajduje się w rozkładzie podbródek/na szczęce".

JAK SPRAWIĆ, BY ODESZŁA?

"Stres jest bardzo ważnym czynnikiem wyzwalającym, więc zmniejszenie stresu może znacznie pomóc trądzikowi."

"Jeśli ktoś cierpi na trądzik torbielowaty, ważne jest, aby zgłosić się do dermatologa z certyfikatem, aby zapobiec bliznom. Mycie nadtlenkiem benzoilu i kwasem salicylowym może pomóc w oczyszczeniu porów, ponieważ mają one korzystny wpływ na zwalczanie bakterii. Ponadto, antybiotyki mogą leczyć bakterie, które mogą pomóc trądzikowi torbielowemu. Co więcej, istnieje wiele leków na receptę, które są bardzo pomocne w leczeniu trądziku torbielowatego, w tym retinoidy".

"Aby zapobiec zatykaniu się porów, bardzo ważne jest, aby nie nakładać żadnych olejków na twarz", dodaje. "Wiele produktów wykorzystuje olejki, ale nie jest to idealne rozwiązanie dla skóry ze skłonnością do trądziku". Oprócz tego, że produkty do pielęgnacji skóry nie zawierają olejków, to w miarę możliwości powinny być także bezzapachowe".

ZWALCZANIE TRĄDZIKU TORBIELOWATEGO Z ODŻYWIANIEM

"Zawsze wyzywam ludzi, żeby zaczynali od jelita", mówi Sarah Greenfield, RD. "Spójrzcie na jedzenie, które jecie, aby upewnić się, że nie ma potencjalnych alergenów pokarmowych w waszej diecie, lub żywności powodującej reakcję zapalną". Najczęściej spotykane pokarmy, które mogą powodować problemy, to gluten, nabiał i cukier."

"Dodanie suplementów, takich jak chlorella, cynk, probiotyki i kwasy tłuszczowe omega-3 może wspomóc zdrowie skóry. Daily Cleanse i OMG! to świetne miejsce na początek", mówi. "Pamiętaj też, aby zacząć dzień od zdrowego śniadania, które zawiera błonnik, zdrowy tłuszcz i białko. To pomaga nadać ton równowadze hormonalnej w ciągu dnia."

Wreszcie, zmiany stylu życia są kluczowe. "Polecam picie większej ilości wody, jedzenie dużej ilości warzyw, dążenie do ośmiu godzin snu każdej nocy i radzenie sobie ze stresem. Następnie, jeśli wprowadzanie niektórych z tych podstawowych zmian nie pomaga, zalecam wykonanie badania kału, aby sprawdzić, czy nie ma braku równowagi bakteryjnej. To może dać lepszy wgląd w to, jakie kolejne kroki można podjąć, by wyleczyć skórę".