Wszystko, co zjada zarejestrowany dietetyk w ciągu dnia, łącznie z zatwierdzonymi przez ekspertów wskazówkami żywieniowymi.

Zawsze zaczynam poranek od 32 uncji wody. Niestety, mam tendencję do nie picia wody przez cały dzień, a potem mam silne bóle głowy. Rozpoczęcie dnia wolnego od wody jest ważne dla nawodnienia. Ponadto, pomaga mi ona pić więcej w ciągu dnia.

WSKAZÓWKA DIETETYCZNA: ZABIERZ ZE SOBĄ BUTELKĘ Z WODĄ, ABY UPEWNIĆ SIĘ, ŻE H2O NIGDY NIE JEST ZBYT DALEKO POZA ZASIĘGIEM.

Śniadanie

Uwielbiam zaczynać dzień od smoothie. Zazwyczaj staram się trzymać owoce na dole i skupiam się na dobrej jakości tłuszczu i białka. Do tego koktajlu dodałam ćwierć awokado, jedną łyżkę nasion konopi, jedną filiżankę szpinaku, pół filiżanki mrożonych truskawek, jedną gałkę Surowej Urody, jedną gałkę wegańskiego białka w proszku i uzupełniłam ją półtorej filiżanki niesłodzonego mleka migdałowego.

WSKAZÓWKA ŻYWIENIOWA: ZACZNIJ DZIEŃ WOLNY OD BIAŁKA, TŁUSZCZU I BŁONNIKA, ABY POMÓC ZBALANSOWAĆ POZIOM CUKRU WE KRWI I ZMNIEJSZYĆ ŁAKNIENIE CUKRU W CIĄGU DNIA.

Przerwa na herbatę! Każda wymówka, którą mogę sobie dać, aby pić więcej płynów, jest zawsze zwycięstwem. Niedawno dostałem różne luźne herbaty i ten słodki, mały dzbanek do zaparzania herbaty. Dzisiaj piję herbatę imbirową, która mnie rozgrzewa. Poza tym nic nie sprawia, że jestem szczęśliwszy niż ten kubek do picia herbaty imbirowej. (Aby dowiedzieć się dlaczego, sprawdź post, który zrobiliśmy o badaniu stolca!)

WSKAZÓWKA ŻYWIENIOWA: IMBIR JEST ŚRODKIEM PRZECIWWYMIOTNYM I POMAGA OSWOIĆ ROZSTRÓJ ŻOŁĄDKA. JEST RÓWNIEŻ PRZECIWZAPALNY.

Lunch

To są resztki z kolacji z zeszłej nocy. Zrobiliśmy dużą sałatkę z indyka, ciecierzycy, jajek, marchewki, szatkowanych brokułów i oliwek. Dodałam do niej cytrynę i Bragg Vinaigrette, jeden z moich ulubionych dressingów.

WSKAZÓWKA ŻYWIENIOWA: SOS MOŻE SPOWODOWAĆ LUB ZŁAMAĆ CZYNNIK ZDROWOTNY TWOJEJ SAŁATKI. W ZWIĄZKU Z TYM NALEŻY ZWRACAĆ UWAGĘ NA DODATEK CUKRU I TŁUSZCZÓW UWODORNIONYCH I UNIKAĆ SOSÓW ZAWIERAJĄCYCH TE SKŁADNIKI.

Przekąski

Mój przyjaciel zrobił mi nieświeży jogurt kokosowy, a ja posypałem go słodkimi i pikantnymi orzeszkami z Trader Joe's. Były tak dobre, że miałem jeszcze jedną małą garstkę! Słodycze są moją słabością.

WSKAZÓWKA DIETETYCZNA: BIAŁKO I TŁUSZCZE STANOWIĄ ŚWIETNĄ KOMBINACJĘ PRZEKĄSEK! POMOŻE CI TO DŁUŻEJ UTRZYMAĆ PEŁNIĘ I USTABILIZOWAĆ POZIOM CUKRU WE KRWI.

Kolacja

Musiałam odebrać dziś kolację, bo jesteśmy w Airbnb przez kilka następnych dni. Dostałam trochę pad thai i zakończyłam posiłek ciemną czekoladą. Rano mam bieg, więc mam tendencję do jedzenia obiadu z wyższym Carbem. Ponadto, uwielbiam tajskie jedzenie.