Od najmłodszych lat mówiono mi o wszystkich rzeczach, których moje "pieluszkowe" włosy nie potrafiły zrobić. Z wiekiem usłyszałam, że "nie możesz nosić ich naturalnie, bo są nieprofesjonalne". Oh, i, "zdecydowanie nie możesz go farbować, ponieważ włosy 4C są zbyt suche i zbyt trudne do farbowania". (Typ włosów 4C jest zazwyczaj bardziej delikatny niż jego kręcone odpowiedniki i ma więcej skurczu niż jakikolwiek inny lok. Nasz ciasny, zygzakowaty wzór ma tendencję do bycia po bardziej suchej stronie i wymaga dużej ilości wilgoci, aby zapobiec łamaniu się włosów).

Ale kiedy usiadłam i rozmawiałam z Natarszą Scott z pasadeńskiego salonu Thairapy, odpoczęła od tych mitów. Oto górny balagan dla naturalnych końcówek włosów, aby utrzymać zdrową, kolorową, gęstą grzywę.

CO TO SĄ WŁOSY Z BALAYAGU?

Balayage - co po francusku oznacza "do malowania" - jest techniką ręcznego rozjaśniania, która zazwyczaj nie wymaga użycia folii. Dzięki temu balayage tworzy naturalne pasemka bez ostrych linii. "Im bardziej naturalny kolor, tym dłużej można przejść bez poprawek - zazwyczaj cztery do sześciu miesięcy". Usługa może trwać do sześciu godzin, więc bądźcie przygotowani", wyjaśnia Natarsha.

CZY MOŻNA ROZJAŚNIĆ WŁOSY TYPU 4?

Tak, pod warunkiem, że artysta rozumie kręcone włosy. Koloryzacja będzie się różnić w zależności od osoby, w zależności od tego, co robiła z włosami w przeszłości. Ważne jest, aby poinformować kolorystę o tym, czy wcześniej farbowałaś włosy, czy to zawodowo, czy w domu. (Farba do włosów w pudełku może komplikować sprawy, ponieważ trudno jest powiedzieć, jakie składniki są w nich zawarte). Natarsha zaleca więc wykonanie testu przed testem, w którym fryzjer "nałoży jaśniejszy kolor na testowane pasmo (pasma), aby upewnić się, że zostanie ono uniesione. Znowu, to się zdarza w każdym przypadku, osoba po osobie."

DLACZEGO KOLOR WŁOSÓW Z WŁOSAMI BALAYAGE JEST IDEALNY DLA WŁOSÓW NATURALNYCH

Ponieważ temperatura ciała rozgrzewa już substancje chemiczne na głowie, Natarsha nie używa folii. Dodatkowe ciepło może powodować większy stres dla kręconych włosów, wyjaśnia, dlatego właśnie balayage jest jej preferowaną metodą na podkreślenie naturalnych włosów.

Podczas farbowania kręconych włosów, motto Natarszy brzmi "nisko i powoli". Używając niskiego wywoływacza i spowalniając proces, możesz osiągnąć swój idealny kolor bez uszkadzania włosów".

WSTĘPNE MYCIE

Natarsha zaleca mycie włosów 24 do 48 godzin przed wejściem". "Jeśli włosy są pokryte produktami, może to zapobiec podniesieniu koloru". Poza tym, dodaje: "Lubię, gdy klienci przychodzą w tym samym stylu, w którym zazwyczaj noszą włosy - bez koków i kapeluszy". Jej celem jest umożliwienie klientom odtworzenia tego, co robi na krześle w ich własnych domach.

JAK PIELĘGNOWAĆ WŁOSY BALAYAGE PO WIZYCIE

"Aby uzyskać najlepsze rezultaty, myj włosy z balażu raz w tygodniu lub co drugi tydzień, w zależności od tego, jak czujesz skórę głowy", radzi Natarsha. "Dodatkowo, masuj skórę głowy pod bieżącą wodą, odżywiaj ją i rozplączaj co trzy do czterech dni. Częstsze masowanie może potencjalnie spowodować uszkodzenia".

JAKIE SĄ NAJLEPSZE PRODUKTY DO WŁOSÓW FARBOWANYCH, NATURALNYCH?

"Wiele produktów przeznaczonych do kręconych włosów nie jest do tego dobrych. Głównym składnikiem produktów powinna być co najmniej 40 procent wody. Pozostała część wilgoci powinna pochodzić z wody podczas mycia i odżywiania" - wyjaśnia Natarsha.

Jedną z jej ulubionych linii dla kręconych włosów jest Innersense, marka organicznej pielęgnacji włosów, która ma zero na 10 w rankingu Think Dirty (aplikacja Think Dirty jest niezależnym źródłem, które pozwala odkryć składniki produktów codziennego użytku). "Zalecenia dotyczące produktów różnią się w zależności od stanu włosów. Jednakże, często polecam Innersence's Color Awakening Hairbath, Color Radiance Daily Conditioner, Sweet Spirit Leave-In Conditioner oraz Hydrating Hair Masque dla włosów farbowanych".

Na koniec naszej rozmowy, poprosiłam Natarsę o ostatnią radę, której udzieliłaby kręconym dziewczynom chcącym dodać trochę koloru. "Weź to powoli i ogrzej się". Te lodowate, pastelowe kolory, które widzisz, są zazwyczaj perukami i nie są dobre dla utrzymania zdrowych, naturalnych włosów."