Uprawiając regularnie sport, cyklicznie poddajemy nasz organizm wysiłkowi i wystawiamy go na ciężkie próby. Aby zapewnić naszym kościom, mięśniom i stawom jak najlepsze wsparcie, powinniśmy sięgnąć po witaminy i minerały przeznaczone dla sportowców. Odpowiednie produkty pozwolą zwiększyć ilość cennych składników w naszym organizmie, na które, w momentach wysiłku, zapotrzebowanie wzrasta.  

Cenne składniki w formie kapsułek 

Kapsułki oraz suplementy z wyselekcjonowanymi witaminami wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu i wspomogą nas w trakcie codziennych treningów. Dostępne w formie tabletek witaminy dla sportowców zawierają różne kompozycje substancji i charakteryzują się konkretnym działaniem. W ofertach sklepów znajdziemy między innymi preparaty podnoszące poziom elektrolitów w organizmie i zapobiegające jego odwodnieniu, lub minerały wspomagające pracę mięśni, odpowiednie dla osób, które zmagają się ze skurczami. Sięgnij po tego typu preparaty jeśli zależy ci na zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej oraz poprawie kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W skuteczny sposób zmniejsz ryzyko występowania bolesnych skurczów mięśniowych i zadbaj o prawidłowe nawodnienie komórek.   

Witamy, które są szczególnie ważne w przypadku sportowców 

W trakcie codziennych aktywności sportowcy powinni przede wszystkim sięgać po takie substancje mineralne jak wapń, cynk, magnez, sód, potas czy żelazo, wspomagające transport impulsów nerwowych oraz budujące komórki w naszym ciele. Wśród podstawowych witamin, o które powinny zatroszczyć się osoby uprawiające różnorodne dyscypliny sportowe, znajdą się:  

  • witamina A, pozytywnie wpływająca na zmysł wzroku i ostrość widzenia, w przypadku osób aktywnych fizycznie witamina A spełnia ważną funkcję, wpływając na syntezę hormonów oraz zapewniając prawidłową pracę mięśni, 

  • witaminy B1, B2, B6 oraz B12, witaminy z grupy B wspomagają procesy metaboliczne zachodzące w organizmie oraz wspomagają funkcjonowanie wielu układów np. nerwowego czy odpornościowego, szczególne łatwo wypłukują się z organizmu w trakcie wysiłku fizycznego oraz w chwilach dużego natężenia sytuacji stresowych, po witaminy z tej grupy powinny więc sięgnąć osoby regularnie oddające się treningom,

  • witamina C, która zmniejsza zmęczenie organizmu, dzięki temu, że umożliwia lepsze wchłanianie się żelaza, witamina C jest również niezastąpionym składnikiem wspomagającym pracę stawów, dzięki zwiększaniu produkcji kolagenu w komórkach naszego ciała, 

  • witamina E pozwala zachować odpowiednio wysoki poziom samopoczucia, podobnie jak witamina C przeciwdziała rozprzestrzenianiu się wolnych rodników w organizmie i zmęczeniu, dodatkowo, przyczynia się do łagodzenia skurczy mięśni. 

Uprawiając sport, zadbaj o właściwe wsparcie organizmu, które pozwoli ci uniknąć niebezpiecznych kontuzji oraz późniejszych niedoborów. Odpowiednia suplementacja w połączeniu z właściwą dietą i nawodnieniem komórek ciała, może zdziałać cuda.

Artykuł partnera