Kosmetyka samochodu jest zajęciem, które zajmuje sporo czasu, nie każdy kierowca się na nie decyduje. Większość idzie na łatwiznę i wyłącznie wykonuje podstawowe mycie na myjni bezdotykowej. Jednak z reguły to tylko prowizoryczne sprzątanie, warto wiedzieć jak dobrze wyczyścić auto. Dzięki temu będzie mogło się wyjątkowo prezentować i podróż w nim będzie przyjemnością.

Brudne auto

Samochody brudzą się każdego dnia i nie jesteśmy w stanie na to nic poradzić. Żywica, piasek, odchody ptaków, kurz, pylące drzewa, sadza z kominów – to wszystko zanieczyszczenia, z którymi musi zmagać się nasz samochód. Rozwiązaniem może być zakup garażu i przechowywanie tam samochodu. W pewnym stopniu to pomoże i ochroni nieco auto przed zabrudzeniami. Nie każdy jednak ma taką właśnie możliwość. Dlatego trzeba auto myć i konserwować. Warto robić to dokładnie, tak jak tylko się da. Pomoże aktywna piana, środki odtłuszczające i konserwujące lakier a także gąbki polerskie. Taki zestaw będzie w stanie doprowadzić lakier do stanu, w którym będzie dobrze się prezentował uzyska połysk niczym z salonu.

Po pierwsze aktywna piana do mycia

Mycie auta na myjni bezdotykowej z użyciem ciśnieniowej myjki to obecnie najbardziej popularny sposób dbania o czystość. Jest to również sposób, który jest jednak najmniej wydajny. Szczególnie jeśli nic nie robimy innego w kierunku dbania o lakier. A czasami faktycznie, wosk, mleczko czy inny podobny produkt będzie dla auta dobrym wyborem. Jeśli ktoś chce uzyskać spektakularny efekt to oczywiście te środki do podjęcia muszą być bardziej zdecydowane. Rozwiązaniem może być aktywna piana. Jest to środek, który stosowany jest do mycia wstępnego i ma on odpowiadać za usunięcie większości brudu i zmiękczenie tego najtrudniejszego do usunięcia. Dopiero dalej będzie można używać szamponu, który będzie w stanie pokonać resztę zanieczyszczeń. A co zrobić z tymi, które nie są widoczne? Tutaj już potrzebne są inne chemikalia. Odtłuszczenie lakieru nie jest trudne i będzie można bez większych problemów sobie z tym poradzić. Trzeba tylko kupić odpowiedni środek i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznego odtłuszczenia lakieru samochodowego? Sprawdź więcej na https://sklep.motogo.pl/czym-odtluscic-lakier-samochodowy >>

Gąbki polerskie – by lakier błyszczał

Gdy umyjemy i odtłuścimy samochód to można wykonać ostatnią pracę a mianowicie woskowanie. Tutaj przydatne będą specjalne gąbki polerskie, które będzie można znaleźć razem ze środkami ściernymi. To one będą pozwalały na rozprowadzenie specyfiku. Gąbki polerskie nie tylko nabłyszczą lakier, ale również mogą go konserwować. Wosk stosowany jest jeśli chcemy sprawić, że samochód będzie miał swój dawny ładny wygląd. Taka metoda jest używana przy przygotowywaniu samochodu do sprzedaży. Błyszczący lakier przyciąga wzrok i pokazuje, że właściciel dobrze dba o auto. Trzeba pamiętać, by wosk nakładać zgodnie z zasadami podanymi przez producenta, inaczej możemy wyrządzić karoserii więcej krzywd niż pożytku.Dlatego również przy używaniu takich środków należy się wykazać pewną dozą ostrożności, by nie sprawić, że lakier będzie zniszczony.