Twoje okna są nieszczelne, nie zapewniają wystarczającej izolacji termicznej, a może stały się nieestetyczne. Nadszedł czas na wymianę okien. Jak przygotować się do wymiany okien Czy na wymianę okien trzeba uzyskać pozwolenie? Jakich błędów unikać przy wymianie okien plastikowych Co zrobić ze starymi oknami po ich wymianie? Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące wymiany okien PCV.

Dlaczego wymiana okien jest ważna?

Wymiana starych okien na nowsze modele przynosi wiele korzyści. Najważniejszą korzyścią jest lepsza ochrona przed utratą ciepła wewnątrz pomieszczenia. Izolacja termiczna zwiększa efektywność ogrzewania.

Dobrze dobrane nowe okno może rozjaśnić ciemną przestrzeń bez zmiany wielkości otworu. Wybierz modele o nowoczesnym wzornictwie, takie jak okna Brzesko. Takie okna pozwalają na dostanie się do wnętrza większej ilości światła słonecznego. Możesz również wymienić na okna wysokiej jakości dla lepszej izolacji akustycznej i bezpieczeństwa budynku.

Wymiana okien - kiedy należy to zrobić?

Wiele osób zastanawia się, jak długo trwa wymiana okien. Trudno jest oszacować czas, jaki zajmie wymiana okien. Zależy to od stanu, w jakim znajdują się Państwa okna. Zamiast czekać na odpowiedni moment z kalendarzem, lepiej jest przyjrzeć się swoim oknom i wziąć pod uwagę między innymi ich szczelność, wygląd czy wydajność.

Stare okna, które są nieszczelne należy wymienić. Gdy są zamknięte, może przez nie przechodzić zimne powietrze. Ciepłe powietrze ucieka na zewnątrz, a podczas deszczu do środka może dostać się woda.

Należy również rozważyć wymianę okien, jeśli przestają one działać, np. zacinają się i wymagają użycia siły do otwarcia lub zamknięcia. Te objawy mogą wskazywać na wypaczenie mechanizmu okiennego spowodowane złym montażem sprzed lat. Jeśli wygląd stolarki okiennej nie jest dla nas przyjemny (np. pożółkłe okna PCV) lub nie pasuje do nowej elewacji budynku, to czas na wymianę.

Pokój dzienny

Jak długo trwa wymiana okien?

Osoby, które zastanawiają się nad zmianą stolarki, będą chciały wiedzieć, jak długo trwa wymiana okien. Złożoność całego procesu będzie determinowała czas, jaki zajmuje wymiana okien. Na przykład najszybciej wymiana okien może odbyć się bez zmiany rozmiaru lub lokalizacji okien na ścianie budynku. Ważne jest również określenie, jak długo potrwa wymiana okien. Przeciętna wymiana powinna zająć od 1-2 dni roboczych dla dużej ekipy.

Wymiana okien - na co zwrócić uwagę przy montażu?

Wymianę okien najlepiej zlecić fachowcom rekomendowanym przez salon sprzedaży. Będziemy mieli zaufanie do ich wiedzy na temat wybranego przez nas modelu, a oni przede wszystkim zajmą się montażem okien. Ułatwi to również złożenie reklamacji. Na co zwrócić uwagę przy wymianie okien Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że cały proces nie powinien spowodować żadnych szkód w wyglądzie zewnętrznym lub wewnętrznym budynku. Możliwa jest wymiana okien bez uszkodzenia elewacji. Przy wymianie okien warto rozważyć okna z montażem. Dzięki temu zwiększy się izolacja termiczna budynku.

Jak przygotować mieszkanie do wymiany okien?

Przygotowanie się do wymiany okien jest ważne, jeśli obawiasz się o sprawne przeprowadzenie remontu. Zanim ekipa montażowa wejdzie do Twojego domu, zdejmij karnisz, zasłony i rolety okienne. Powinieneś także odsunąć od okien wszystkie meble, które zwykle są tam ustawione. Dotyczy to zarówno tych, które znajdują się "pod" oknem, jak stół czy kanapa, jak i tych, które ustawione są po obu stronach. Najlepiej ustawić je w takiej części pomieszczenia, aby możliwe było przemieszczanie się i montaż nowych okien. Warto zabezpieczyć meble, dekoracje, a także grzejnik pod oknem przed żywiołami i zabrudzeniami. Aby uniknąć zarysowań, najlepiej wyłożyć podłogę kartonem. Można uszczelnić drzwi wewnętrzne pomieszczenia, w którym odbywa się wymiana okien, umawiając się z ekipą montażową. Dzięki temu do mieszkania nie będzie dostawał się kurz.