Podnieś rękę, jeśli kiedykolwiek poczułeś się osobiście poszkodowany przez wybuchy. Co istotne, Amerykańska Akademia Dermatologii mówi, że trądzik dotyka nawet 50 milionów Amerykanów. Mając to na uwadze, poprosiliśmy najlepszych estetyków, aby podzielili się swoimi ulubionymi domowymi maskami do twarzy na trądzik. Whip up jeden z nich i pożegnać się z przebarwieniami i zatkanymi porami.

Najlepsza część? Składniki są prawdopodobnie już w Twojej kuchni.

1. MASKA PAROWA Z MIODEM I CYNAMONEM

Jodi Shays, LE jest gwiazdą estetyki i założycielką Queen Bee Salon & Spa. Polecamy ją wszystkim swoim klientom, którzy mają trądzik, tę oh - tak łatwą maskę. Dlaczego? Na początek, miód jest antybakteryjny. Innymi słowy, pomaga zabijać bakterie powodujące trądzik. Tymczasem cynamon ma właściwości przeciwzapalne.

SKŁADNIKI:

2 łyżki stołowe miód
1 łyżeczka cynamonu

JAK TO ZROBIĆ:

Po pierwsze, umyj twarz ulubionym środkiem czyszczącym. Następnie delikatnie osusz okolicę. Następnie zmieszaj miód i cynamon w jedną pastę. Nałóż mieszankę na dotknięte miejsca. Maseczkę pozostawić na 10-15 minut. Na koniec spłuczcie całkowicie ciepłą wodą. Aby uzyskać więcej informacji, Shays zaleca gotowanie twarzy na parze, gdy masz założoną maskę. W ten sposób składniki lepiej wnikają w skórę.

Dodatkowo, Shays zaleca zmieszanie jednej części octu z trzema częściami świeżej, chłodnej wody. Tej kombinacji należy używać na toner kilka razy w tygodniu. "Ocet równoważy pH Twojej skóry, dzięki czemu bakterie nie mogą się rozwijać", wyjaśnia.

2. MASECZKA ZŁUSZCZAJĄCA Z ALOESEM I MIGDAŁAMI

Do klientów sławnej estetyki Joanny Vargas należy Emma Stone. Aby pokonać trądzik, Vargas zaleca rozbicie tej kojącej i złuszczającej maski. "Jogurt i aloes są antybakteryjne i mają działanie kojące skórę", mówi. "Jogurt ma kwas mlekowy, który pomaga złuszczyć skórę i wysuszyć wyłomy." Następnie, olej kokosowy zawiera kwas laurynowy - również antybakteryjny. Na koniec, mączka migdałowa delikatnie złuszcza. "Wszystkie te składniki razem pomogą zwalczyć trądzik, a także pozostawią Twoją skórę super nawilżoną", mówi.

SKŁADNIKI:

1/4 filiżanki jogurtu
3 łyżki stołowe aloesu
1 łyżka stołowa oleju kokosowego
1 łyżka stołowa mączki migdałowej

JAK TO ZROBIĆ:

Zacznij od wymieszania składników w misce. Następnie nałóż maskę na twarz i pozostaw na 15-20 minut. Usuń za pomocą ciepłego ściereczki.

3. MASKA ODŚWIEŻAJĄCA SKÓRĘ Z LIMONKI TRUSKAWKOWEJ

Ta walcząca z trądzikiem maseczka pochodzi od estetki Clary Williams. Używa truskawek i soku z limonek, aby odblokować pory. "Truskawki są jednym z najlepszych owoców dla zapalnej skóry. Są bogate w antyoksydanty i witaminę C, która pomaga leczyć skórę i redukować stany zapalne." Witamina C wspomaga również produkcję kolagenu dla rozświetlającej się skóry. Wreszcie, kwas cytrynowy w soku z limonek pomaga pozbyć się martwego naskórka, jednocześnie zmniejszając ilość bakterii i nadmiaru tłuszczu.

SKŁADNIKI:

2 duże truskawki
1 łyżka stołowa soku z limonek

JAK TO ZROBIĆ:

Najpierw zgnieć składniki razem. Następnie nałożyć mieszankę na twarz i szyję. Pozostawić maskę na 15 minut i spłukać letnią wodą.

4. MASKA JOGURTOWO-TRUSKAWKOWA TRĄDZIKOWA

Ildi Pekar udoskonala skórę takich modelek jak Miranda Kerr i Irina Shayk. Jej receptura DIY na cerę bez trądziku zawiera tylko dwa składniki: truskawki i jogurt. "Po pierwsze, kwas mlekowy w jogurcie pomaga rozpuścić martwy naskórek i napiąć pory" - dzieli się. Ponadto, ma również właściwości łagodzące, nawilżające. Wreszcie, truskawki mają również wysoką zawartość kwasu salicylowego, który można rozpoznać jako aktywny składnik ulubionych środków czyszczących do walki z trądzikiem.

SKŁADNIKI:

2 tłuczone truskawki
2 łyżeczki jogurtu zwykłego

JAK TO ZROBIĆ:

Umyć dobrze truskawki w misce. Następnie wymieszać w jogurcie. Następnie nałożyć na całą twarz. Pozostaw mieszankę na 20 minut. Na koniec spłukać letnią wodą.

5. MASKA ZŁUSZCZAJĄCA Z SODĄ I MIODEM

Rebecca Lee, RN, założycielka RemediesForMe.com, poleca tę prostą domową maskę na trądzik. Kluczowym składnikiem jest soda oczyszczona, która ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Co równie ważne, soda oczyszczona pomaga również wchłaniać nadmiar oleju, jednocześnie delikatnie złuszczając. Połączyć ją z nawilżającym olejkiem kokosowym i miodem przeciwbakteryjnym, aby uzyskać bardzo skuteczny środek zwalczający trądzik.

SKŁADNIKI:

1 łyżka stołowa surowego miodu
1 łyżeczka do herbaty sody oczyszczonej
1 łyżeczka oleju kokosowego

JAK TO ZROBIĆ:

Najpierw zmieszaj wszystkie składniki razem, aż stworzą pastę. Następnie nałóż ją na twarz, omijając oczy, usta i brwi. Następnie wcieraj pastę przez jedną do dwóch minut powolnymi, okrągłymi ruchami. Pozostawić na kolejne 10-15 minut. Na koniec spłucz maskę letnią wodą.