Zastanawiasz się, jak usunąć paznokcie żelowe w domu, bezpiecznie i bez uszkodzeń? Mamy cię na oku.

Uwielbiamy manicure żelowy tak samo jak kolejną osobę, ale to, czego nie kochamy, to jak trudne mogą być one do usunięcia. Oczywiście, to nie sam proces usuwania jest trudny. Chodzi raczej o cierpliwość z niewielką ilością wiórów w lakierze do paznokci, aby uniknąć ich skubania i poczekać, aż będzie można je bezpiecznie usunąć. W końcu, tak jak nigdy nie należy zbierać na twarzy, tak nigdy nie należy zbierać na żel lub manicure akrylowy. W ten sposób można (i zazwyczaj się to robi) usunąć wierzchnie warstwy naturalnych paznokci, pozostawiając je przy tym słabe i cienkie jak papier. Yikes!

Ponieważ nikt nie chce mieć cienkich, kruchych paznokci, rozmawialiśmy z nauczycielką Paintbox Chief Educator Evelyn Lim na 411 o tym, jak usuwać paznokcie żelowe w domu.

JAK USUWAĆ PAZNOKCIE ŻELOWE W DOMU

TO CZEGO BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ.

  • Kulki bawełniane
  • Folia aluminiowa
  • Gruby pilnik do paznokci
  • 100-procentowy aceton
  • Skośne laski z drzewa pomarańczowego
  • Olej do skórek

1. PRZYGOTUJ SWOJE MATERIAŁY

Ponieważ kuleczki bawełniane są większe od łoża paznokcia, Evelyn zaleca przecięcie ich na pół podczas procesu usuwania żelu. W tym celu należy wyciąć małe prostokąciki z folii aluminiowej, które w odpowiednim momencie można owinąć wokół paznokci pokrytych bawełną.

2. ZŁAMAĆ USZCZELNIENIE PAZNOKCI ŻELOWYCH

Trzymając gruby pilniczek do paznokci na jednym końcu, Evelyn mówi, aby wypolerować go tam i z powrotem przez każdy żelowy paznokieć, aby usunąć górną warstwę połysku. "Nie chcesz wykonać całego ruchu huśtawki, bo w ten sposób wytworzysz tarcie i ciepło", mówi Evelyn. Zamiast tego używaj małych, okrągłych ruchów. Sztuczka polega na tym, aby odpowiednio wypolerować, nie uderzając w naturalną płytkę paznokcia, ponieważ tam właśnie powstają uszkodzenia.

W zależności od wyglądu paznokci żelowych - czy to tylko lakier czy też folia lub brokat - trzeba będzie mniej lub bardziej poleryzować. Im bardziej paznokcie są niepolakierowane, tym więcej pasty do paznokci trzeba będzie wypolerować.

Sprawdź także : Paznokcie hybrydowe krok po kroku - jak zrobić hybrydy w domu? >>

3. OWINĄĆ PAZNOKCIE

Zacznij od nasycenia wacika 100-procentowym acetonem. (Zauważ, jak wyjaśniliśmy rodzaj acetonu. Evelyn mówi, że czysty aceton jest jedynym typem, który będzie działał skutecznie i bezpiecznie usuwając lakier żelowy). Umieść płatek kosmetyczny na paznokciu i owiń go folią aluminiową, chowając go na końcówce. Kontynuujcie ten proces na każdym paznokciu i pozwólcie mu nasączyć się nim przez 10 minut.

4. ZDEJMIJ FOLIĘ I RESZTĘ PASTY POLERSKIEJ

Po upływie 10 minut należy usunąć aluminium i bawełnę. Następnie użyj patyczka z drzewa pomarańczowego, aby delikatnie usunąć resztę lakieru. Jeśli masz trudności z usunięciem żelu, Evelyn mówi, że powinieneś owijać, aż lakier sam się złuszczy.

Jeśli zauważysz, że na paznokciach żelowych pozostała jakaś warstwa podkładu lub resztki, użyj grubego pilnika aby delikatnie wypolerować je i uzyskać gładką powierzchnię.

5. WYKOŃCZENIE OLEJEM DO SKÓREK

Po usunięciu paznokci żelowych Evelyn mówi, aby zakończyć je olejkiem do skórek, aby nawilżyć paznokcie i delikatną skórę, która je otacza.