Wywołują go takie czynniki jak zwiększona ilość sebum, stany zapalne, osłabiony układ odpornościowy czy rozwój flory bakteryjnej. Sprawdźmy, jakie zabiegi są najskuteczniejsze w przypadku trądziku.

Peelingi na trądzik oczyszczające skórę

Na skórze trądzikowej możemy zastosować co najmniej trzy rodzaje peelingów: peeling kawitacyjny (zwany też mechanicznym), peeling chemiczny (zwany też chemicznym) oraz peeling mechaniczny. Badania wykazały, że peelingi na trądzik mają wysoką skuteczność. Peeling kawitacyjny jest wyjątkowy, ponieważ oczyszcza skórę za pomocą fal ultradźwiękowych. Zapewnia to jego skuteczność i łagodność. Peelingi na trądzik mogą dać uczucie świeżości skóry.

Peeling kawitacyjny polega na usuwaniu martwego naskórka i zanieczyszczeń za pomocą głowicy. Fale ultradźwiękowe w połączeniu z wodą wywołują efekt podobny do kawitacji. Następnie powstają drobne pęcherzyki rozrzedzonego gazu. Pękają one i usuwają martwy naskórek.

Drugą korzyścią są mikrowibracje, które tworzą efekt masażu. Poprawia to krążenie, a także wpływa pozytywnie na odżywienie i dotlenienie skóry. Dlaczego ten rodzaj peelingu jest tak często stosowany w walce z trądzikiem? Zabieg zwiększa metabolizm komórkowy oraz eliminuje bakterie i mikroorganizmy, które są głównymi przyczynami powstawania trądziku.

Peelingi chemiczne wykonywane są najczęściej z użyciem kwasów glikolowego i trójchlorooctowego. Peelingi chemiczne polegają na zastosowaniu substancji chemicznej, która złuszcza i stymuluje przebudowę włókien kolagenowych i elastycznych. Peelingi chemiczne dają najlepsze rezultaty w przypadku płytkich blizn.

Lekarze medycyny estetycznej oprócz peelingów chemicznych zalecają również peelingi mechaniczne. Należą do nich dermabrazje i mikrodermabrazje. Peelingi mechaniczne usuwają naskórek w sposób mechaniczny. Dermabrazja może być stosowana do redukcji blizn, przebarwień i bliznowców, a także do oczyszczania skóry. Zabieg polega na usunięciu naskórka do poziomu poniżej warstw brodawkowych, co prowadzi do aktywacji i produkcji nowego białka strukturalnego - kolagenu i elastyny.

Mikrodermabrazja natomiast powoduje złuszczenie zewnętrznej warstwy naskórka, przyspieszając proces jego odnowy. Zwiększa również przepływ krwi do skóry właściwej oraz produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg wykorzystuje mikrokryształki, które są rozpylane z dużą prędkością na skórę. Po dermabrazji szybciej dochodzi się do siebie. Peelingi mechaniczne są popularnym sposobem leczenia trądziku w gabinetach medycyny estetycznej ze względu na ich wysoką skuteczność.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych sposobach leczenia trądziku to odwiedź stronę www Kliniki Murano.

Trądzik - laseroterapia odświeżająca wygląd skóry

Lasery frakcyjne usuwają wierzchnie warstwy naskórka, obkurczając włókna kolagenowe skóry właściwej. Efektem tego jest gładsza powierzchnia skóry oraz spłycenie lub wyblaknięcie blizn. Lasery nieablacyjne nie usuwają naskórka tak jak ablacyjne, ale stymulują produkcję kolagenu w skórze właściwej. Efektem laseroterapii jest grubsza i bardziej kryjąca się skóra. Laser frakcyjny wykorzystuje fototermolizę do naświetlania tylko niewielkiego fragmentu skóry.

Jego efektem jest powstanie mikroskopijnych uszkodzeń termicznych w skórze właściwej. Są one oddzielone obszarami nienaruszonej tkanki. Laser emituje skupione wiązki energii, które są wykorzystywane do uszkodzenia naskórka lub skóry właściwej. Skóra jest odmłodzona i wygląda młodziej.

Trądzik u mężczyzny

Terapia mikroigłowa - terapia kwasami hialuronowymi o właściwościach regeneracyjnych

Terapia mikroigłowa to świetna opcja w leczeniu trądziku. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu kwasów hialuronowych i witamin w głąb skóry poprzez serię mikro nakłuć. W terapii wykorzystuje się różne długości igieł, a system nakłuć jest podobny do lasera fraxel. Zabieg ma działanie regeneracyjne, pobudza produkcję kolagenu i poprawia jędrność skóry. Z tego powodu jest często stosowany w leczeniu trądziku.

Zabieg mikroigłowy podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym z nich czynniki pochodzące z płytek krwi oraz fibroblasty są stymulowane do regeneracji i produkcji macierzy międzykomórkowej. W drugim etapie zwiększa się ilość czynników wzrostu wydzielanych przez fibroblasty, monocyty i proteoglikany produkujące elastynę.

Zabieg poprawia również mikrokrążenie i dotlenienie tkanek. Skutkuje to znaczną poprawą napięcia skóry oraz redukcją blizn potrądzikowych i rozstępów. Zabieg ten jest podobny do zabiegu na twarz i jest często stosowany w leczeniu trądziku.

Radiofrekwencja mikroigłowa - Nowy wymiar odmładzania skóry

Radiofrekwencja mikroigłowa to technika polegająca na mikronakłuwaniu skóry i ogrzewaniu jej falami elektromagnetycznymi o częstotliwości radiowej. Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda, która może być stosowana do usuwania trądziku, zmarszczek i blizn.

Ten niechirurgiczny lifting stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Poprawia strukturę skóry i przyczynia się do spłycenia blizn.

Trądzik jest powszechnie leczony radiofrekwencją mikroigłową. Jest to połączenie dwóch popularnych zabiegów: radiofrekwencji (RF), oraz mezoterapii mikroigłowej.

Zabieg powoduje powstanie mikrouszkodzeń termicznych w głębokich warstwach skóry. Dzięki temu tkanki zostają pobudzone do intensywniejszej produkcji kolagenu i elastyny. Nasza skóra pozostaje z nieskazitelnym wyglądem i wyjątkową jędrnością.

Ozonoterapia

Ozonoterapia jest skutecznym sposobem leczenia trądziku. Zabieg może być podawany na dwa różne sposoby: autohemotransfuzja oraz podanie doodbytnicze. insuflacja doodbytnicza jest całkowicie bezpieczna i nie wymaga nakłuwania.