Wybierając lodówkę do swojego projektu kuchennego, najpierw wybierz jeden z trzech typów instalacji:

  • Wolnostojące: Lodówki wolnostojące mogą być oglądane pod różnymi kątami, często mają dużą pojemność i można je łatwo przenosić, jeśli zmieni się ich konstrukcja. Po zainstalowaniu nie są one jednak spłukiwane z blatami kuchennymi.
  • Wbudowana: Wbudowane urządzenia są zazwyczaj wyższe niż wolnostojące, ale pasują do głębokości blatu, dzięki czemu wyglądają bezproblemowo.
  • Kolumny lub Fully Integrated: Urządzenia te tak płynnie wkomponowują się w Twój wystrój, że trudno je odróżnić od reszty szafki kuchennej.

Wszystkie trzy opcje są dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach, aby zaspokoić indywidualne potrzeby Twojej rodziny w zakresie przechowywania żywności.

Kiedy już zdecydujesz się na typ instalacji, musisz rozważyć konfigurację chłodziarki. Modele z drzwiami francuskimi z dolną zamrażarką, jak również popularne modele side-by-side wymagają mniej miejsca do otwierania drzwi i zapewniają łatwiejszy dostęp do zamrażarki dla dzieci niż tradycyjne modele z górną zamrażarką. W celu zwiększenia pojemności, duże rodziny mogą również rozważyć zastosowanie większej kombinacji chłodziarki i zamrażarki lub modernizację na chłodziarko-zamrażarkę umieszczoną obok całej lodówki, jeśli przestrzeń kuchenna i układ mogą je pomieścić.

Dodatkowe chłodzenie pod ladą chłodniczą

Jeśli często zabawiasz się, rozważ uzupełnienie zwykłej chłodni o dodatkowe opcje pod blatem:

Szuflady chłodnicze: Włączenie do projektu Twojej kuchni osobnej szuflady chłodniczej pod blatem pozwala na zwiększenie wydajności Twojej lodówki w każdym obszarze kuchni, w którym potrzebujesz jej najbardziej.

Centra napojowe i chłodziarki do wina: Urządzenia te nie tylko zwalniają miejsce w lodówce na półmiski i naczynia, ale także mogą utrzymywać wszystkie napoje w optymalnej temperaturze serwowania, niezależnie od tego, czy jest to wielokrotnie nagradzany Pinot Gris, czy też napoje gazowane dla całej rodziny.

Lodomierze

Miłośnicy rozrywki uwielbiają także wygodę, jaką daje im dedykowany ekspres do lodu. Wybierając maszynę do lodu, zacznij od wyboru rodzaju wytwarzanego przez nią lodu - bryłkowego lub dla smakoszy bezbarwnego, co może mieć znaczenie w przypadku wielu koktajli i napojów specjalnych. I upewnij się, że ilość produkowanego i przechowywanego lodu odpowiada potrzebom Twojej rodziny.

Wybierając zmywarkę, zacznij od stylizacji; wybierz wykończenie, które współgra z resztą Twoich nowych urządzeń. Podczas gdy większość zmywarek instaluje się na równi z blatami kuchennymi, rosnącym trendem w projektowaniu są zintegrowane zmywarki dopasowane do Twojej szafki za pomocą niestandardowych paneli. Następnie porównaj funkcje czyszczenia. Poszukaj zmywarek o różnych cyklach i opcjach, które uzupełnią Twoje nawyki związane z czyszczeniem. Na przykład, jeśli Twoja rodzina często korzysta z cykli zmywania, poszukaj modeli o różnej pojemności lub o różnych zabrudzeniach. Dla osób zajmujących się rozrywką dostępne są również modele z uchwytem na zastawę stołową lub z cyklem na drobną porcelanę. Dodatkowo, będziesz chciał porównać liczbę dysz i typy regałów w zależności od rodzaju zmywanych naczyń.

Jedną z najważniejszych cech, które należy wziąć pod uwagę jest to, jak głośna jest zmywarka podczas pracy. Poziom hałasu w zmywarce oceniany jest w decybelach; im niższy poziom hałasu w decybelach, tym zmywarka będzie cichsza. Dla najcichszych wykonawców poszukuj oceny w wysokości 45 decybeli lub niższej.

Zmywarki są najczęściej dostępne w standardowej szerokości 24 cali, jak również w mniejszej 18-calowej, idealnej dla bardzo małych przestrzeni lub jako druga zmywarka do mokrego baru.

A świadomi ekologii konsumenci powinni wziąć pod uwagę zużycie energii i wody przez zmywarkę do naczyń. Skorzystaj z modelu, który posiada certyfikat Energy Star, nie tylko ze względu na najwyższą wydajność energetyczną, ale również w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.