Towards The Lake to kinematograficzny film, który ujmuje wiele aktualnych informacji na temat epidemii. Nie chodzi tu o wirusa, który zamienia ludzi w zombie. Twórcy starali się uchwycić rzeczywistość i stworzyć świat, który mógłby powstać po śmiertelnej epidemii. Co wiemy do tej pory o drugim sezonie? Więcej na: https://spokeo.pl

W stronę jeziora - opis fabuły serialu

Mogłoby się wydawać, że rosyjska produkcja to koniunkturalny cash heist z perspektywy COVID-19. Pandemia koronawirusowa była tematem popularnym we wszystkich mediach. Wywarła głęboki wpływ artystyczny i organizacyjny na współczesną kulturę. Należy pamiętać, że Towards the Lake był serialem, którego inauguracyjny sezon powstawał jeszcze w 2019 roku. Nie sposób pominąć wpływu aktualnej problematyki na zbieżność jego tematów.

To the Lake słynie nie tylko z wątku pandemii. Swoją rolę odegrała też obsada - w głównych rolach występują Kirill Karo, obywatel Rosji, i Viktoria Isakova, wielokrotnie nagradzana rosyjska aktorka. Wcielają się oni w bohaterów, których nęka epidemia nieznanej choroby. Jest ona łudząco podobna do przeziębienia lub grypy, a jej pierwszym objawem jest kaszel. Różnice są jednak zasadnicze. Kolejne objawy to zmiana koloru oczu, a po kilku dniach śmierć.

Choć takie pojęcie może wydawać się błahe, to reakcja społeczeństwa jest równie ważna. Moskwa, stolica Rosji, jest odizolowana od reszty globu. Władze, daremnie próbując powstrzymać panikę i chaos, nie doceniają powagi choroby. Na porządku dziennym są morderstwa i kradzieże. Powstają zorganizowane grupy przestępcze, których celem jest kradzież dobytku obywateli chcących uciec z miasta. Bohaterowie serialu muszą na własną rękę znaleźć sposób na ucieczkę z Moskwy. Przejdź tu: Ku jezioru

2. sezon Towards the Lake - kiedy premiera?

To, że serial odniesie tak ogromny sukces było niespodziewane w 2019 roku, po zakończeniu produkcji pierwszego sezonu Ku laku. Netflix wykupił prawa do produkcji, niemal gwarantując sobie kontynuację. Widać to w scenariuszu, który kończy pierwszy sezon znaczącym finałem - zarówno jeśli chodzi o historię głównych bohaterów, jak i losy Rosji w obliczu śmiertelnej epidemii. Jeśli z niecierpliwością czekacie na premierę, nie martwcie się! Będzie się działo!


Pierwsze zapowiedzi drugiego sezonu wskazywały, że jego premiera odbędzie się jesienią 2021 roku. Data ta została ustalona jeszcze przed epidemią koronawirusa. Zdjęcia zostały wstrzymane z powodu blokad, zakłóceń w ruchu naziemnym i lotniczym oraz kryzysu ekonomicznego. Mimo, że produkcja drugiego sezonu nie została odwołana przez siłę wyższą, została przesunięta w czasie.

jezioro

Obecne szacunki mówią, że nowe odcinki pojawią się w 2022 roku. Fani serialu będą musieli poczekać, aż nowe epizody będą dostępne. Ani Netflix, ani rosyjscy producenci nie ustalili daty premiery ani końca kręcenia. Warto zaznaczyć, że sytuacja epidemiologiczna Rosji nie jest idealna i możliwe są kolejne opóźnienia.

Co wiemy o drugim sezonie?

Netflix i Rosja nie podały zbyt wielu informacji na temat fabuły drugiego sezonu. Wiadomo jednak, jak długi on będzie. Wiadomo, że będzie zawierał osiem odcinków. Finałowe 16 epizodów będzie miało około 50 minut długości. Obsada prawdopodobnie pozostanie bez zmian - w serialu nadal będą występować Kirill Karo i Viktoria Isakova. Pojawią się jednak zupełnie nowe postacie.

Chociaż Towards the Lake został oficjalnie odnowiony 12 października 2020 roku, to zdjęcia do niego rozpoczęły się 6 kwietnia 2021 roku. Oznacza to, że materiał na drugi sezon nie został jeszcze nakręcony. Trzeba też wziąć pod uwagę etapy edycji, postprodukcji i umów licencyjnych.

Reżyserem drugiego sezonu jest Dmitry Turin. Jest to znany rosyjski filmowiec, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych. Twórca ten nie jest powszechnie kojarzony z serialem, ale wystarczy proste stwierdzenie, że serial jest w dobrych rękach. Dotychczasowy dorobek Turina pokazuje, że jest on zdolnym i skrupulatnym twórcą, który będzie kontynuował dzieło Pawła Kostomarowa, który odpowiadał za pierwszą serię.

Trudno sobie wyobrazić, aby sequel To the Lake nie był kontynuacją fabuły pierwowzoru. Cliffhanger, który został wprowadzony w ostatnim odcinku pierwszego sezonu, najprawdopodobniej zostanie rozwiązany już na początku. Rozwinięty zostanie wątek międzynarodowy, czyli reakcja sąsiadów Rosji na śmiertelną epidemię. Niektóre teorie sugerują, że w scenariuszu dojdzie do upadku rosyjskiego rządu, a terytorium kraju będzie stopniowo zajmowane. Więcej na: https://spokeo.pl/film