Bez względu na to, czy się nam to podoba, czy też nie, nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, w których królują tablety i smartfony. Bezprzewodowa transmisja danych jest nie tylko łatwa, ale również szybka, a co za tym idzie, ma dla nas szczególnie duże znaczenie. Wśród rozwiązań, na które zapotrzebowanie jest większe niż kiedykolwiek do tej pory, znajdują się głośniki bezprzewodowe. Możemy je nosić po domu, nie ma przy tym żadnego problemu również wtedy, gdy chcemy je zabrać na wakacje. Czas więc zadać sobie pytanie o to, jak znaleźć ten, który będzie w największym stopniu odpowiadał naszym potrzebom. Pytanie to nie traci na aktualności. Na rynku głośniki są dziś przecież oferowane przez dziesiątki firm, a choć każda deklaruje najwyższą jakość dźwięku, doświadczenie podpowiada nam, że nie zawsze jest to możliwe.

Sposoby pozyskiwania dźwięku

Obecnie mamy do czynienia z trzema sposobami przesyłania dźwięku przez przenośne głośniki. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście Bluetooth i właśnie to połączenie możemy uznać za najbardziej popularne. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Jeśli chcemy z niego korzystać, nie musimy zaopatrywać się w kable, a to oznacza sporą wygodę. Jedyne, co musimy zrobić to włączyć odpowiednią funkcję w telefonie, a następnie uruchomić głośnik. Urządzenia łączą się ze sobą, a my możemy cieszyć się czystym dźwiękiem. Co więcej, nawet jeśli w tle włączona jest muzyka, dzięki takiemu głośnikowi nadal możemy korzystać z telefonu.

Drugim sposobem komunikacji bezprzewodowej jest WiFi, nie można jednak zapominać o tym, że rozwiązanie te jest skuteczne jedynie wtedy, gdy sami znajdujemy się w pobliżu łącza internetowego. Jeśli dysponujemy urządzeniem firmowanym przez Apple, możemy korzystać również z bezprzewodowego połączenia AirPlay.

Jak wybrać dobry głośnik?

Gdy analizujemy głośniki bezprzewodowe dostępne w danym momencie w sprzedaży, musimy mieć świadomość tego, że najważniejszym aspektem powinna pozostawać dla nas jakość dźwięku. Takie głośniki są ograniczone pod względem mocy i zdecydowana większość z nich nie przekracza 20W. Oczywiście, im większa jest moc urządzenia, tym głośniej można słuchać muzyki za jego pomocą. Szacuje się, że już moc na poziomie od 6 do 10 watów będzie wystarczająca, jeśli zależy nam na słuchaniu muzyki nie tylko w pomieszczeniu, ale również w terenie. Nie można jednak zapominać i o tym, że mówiąc o wysokiej jakości powinniśmy mieć także na myśli jakość samej obudowy. Jeśli nie będzie wykonana z wysokiej jakości materiałów, głośnik nie przyda się nam na wiele zwłaszcza, że przeważnie kupowany jest po to, aby korzystać z niego w terenie. Idealna jest sytuacja, w której głośnik wykazuje się też odpornością na działanie wody.

Szukasz dobrego głośnika bezprzewodowego? Zobacz więcej na https://hamamobile.pl/glosniki >>

Gdy zastanawiamy się nad tym, który głośnik przenośny wybrać, powinniśmy zwrócić uwagę również na to, jak długo można słuchać muzyki po jego naładowaniu. Im czas ten jest dłuższy, tym lepiej zwłaszcza, jeśli planujemy wybranie się z takim głośnikiem na piknik, gdzie jego doładowanie może być zadaniem dość trudnym.